بریتانیا به روسیه در مورد استفاده از هر نوع سلاح اتومی در اوکراین هشدار داد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۳

جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا روز سه شنبه گفت که باید جلو اشتباهات استراتژیک بیشتر ولادیمیر پوتین گرفته شود و استفاده از تسلیحات اتومی برای روسیه دارای عواقب خواهد بود.

او از ارایه جزییات در مورد نوع واکنش بریتانیا به این تصمیم احتمالی مسکو پرهیز کرد.

رئیس جمهور روسیه کشورهای غربی و اوکراین را هشدار داده است که او در صورت ضرورت، از تمام امکانات دست داشته علیه دشمنان روسیه استفاده خواهد کرد.

به نقل از رویترز، کلورلی در حاشیه نشست حزب محافظه کار بریتانیا گفت: «واقعیت این است اگر هر کشوری در هر گوشه دنیا از تسلیحات اتومی استفاده کند، با واکنش رو به رو خواهد شد. اما، من در اینجا نمی‌خواهم در باره نوع واکنش مان بحث کنم.»

برخی متحدان پوتین او را به استفاده از سلاح‌های تاکتیکی اتومی در جنگ اوکراین تشویق کرده اند، اما سخنگوی کرملین در واکنش گفته است که در این مورد به جای احساسات باید بر رویکرد عقلانی و متوازن متکی بود.

با این حال، روزنامه دیلی تایمز بریتانیا گزارش داد که ناتو به اعضای خود هشدار داده است که پوتین شاید از سلاح اتومی در مناطق مرزی اوکراین استفاده کند.

وزیر خارجه بریتانیا افزود که جلو سلسله‌ای از خطاهای استراتژیک رئیس جمهور روسیه گرفته شود و تاکید کرد که بریتانیا به حمایت نظامی خود از اوکراین ادامه خواهد داد.

سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
بحث روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید