ولادیمیر پوتین می‌گوید راکت‌باران شبکه برق اوکراین پاسخی به حمله بر کشتی‌های روسی است

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۰

در دوصد و پنجاهمین روز از جنگ روسیه علیه اوکراین، زیرساخت‌های حداقل شش منطقه اوکراین هدف راکت‌های روسی قرار گرفت.

پوتین این حملات را پاسخی به حمله پهپادی اوکراین که دو روز قبل یک ناوگان روسی را در شبه جزیره کریمه هدف قرار داد، توصیف کرد.

مقامات اوکراینی گفتند که در حملات روز دوشنبه روسیه زیرساخت‌های انرژی، از جمله بند‌های برق آسیب دیده و بخشی از منابع برق، گرما و آب را از بین برده است. اوله سینهوبوف، فرماندار منطقه شمال شرقی خارکیف در تلگرام نوشت که حدود ۱۴۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه بدون برق شده‌اند.


پوتین که در یک کنفرانس خبری تلویزیونی شرکت کرد گفت: «این تمام کاری نیست که ما می‌توانستیم انجام دهیم. اوکراین باید ضمانت کند که هیچ تهدیدی علیه کشتی‌های غیرنظامی و تدارکاتی روسیه وجود نخواهد داشت.»


روسیه از حمله بر ناوگان این کشور در کریمه خشمگین است و روز گذشته گفت که از پیمان انتقال غلات دریای سیاه که به کمک سازمان ملل منعقد شده بود، بیرون می‌شود. هرچند اوکراین مسئولیت این حمله را بر دوش نگرفته اما پوتین اوکراین را متهم کرد که از کرویدور انتقال غلات برای حمله به ناوگان استفاده کرده است.


ولادیمیر زلنسکی در پاسخ به این اتهام پوتین گفت که ماسکو از «گرسنگی برای باج‌گیری» استفاده می‌کند. ادعایی که روسیه آن را رد کرده است.

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید