مولوی عبدالحمید: پس از کشته شدن ده‌ها نفر در زاهدان می‌خواهند هفته وحدت برگزار کنند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، در پاسخ به سخنان نماینده علی خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان گفت: «فکر نمی‌کردیم در این شرایط که بدون هیچ دلیلی ده‌ها نفر از نمازگزاران توسط نیروهای نظامی و امنیتی کشته و صدها نفر زخمی شده‌اند، جلسه هفته وحدت تشکیل شود.»

سازمان حقوق بشر ایران روز یکشنبه ۱۰ میزان گزارش داد که علاوه بر کشتار معترضان در جریان اعتراض‌های سراسری مردم ایران که پس از قتل مهسا (ژینا) امینی آغاز شد، ماموران امنیتی جمهوری اسلامی روز جمعه هشتم میزان مردم معترض را در شهر زاهدان، استان سیستان و بلوچستان، به گلوله بستند و بیش از ۴۰ تن از آنان را کشتند.

روز جمعه ۸ میزان، تجمعی پس از نماز جمعه در زاهدان در اعتراض به تجاوز فرمانده انتظامی چابهار به یک دختر نوجوان بلوچ شکل گرفت که با سرکوب خونبار ده‌ها معترض توسط ماموران امنیتی همراه شد. «کمپین فعالین بلوچ» نام ۴۱ نفر از کشته‌شدگان را منتشر کرده است.

پیشتر، مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان در پیامی ویدیویی، کشتار نمازگزاران این شهر از سوی حکومت را «فاجعه» و «ظلم بزرگ بی‌سابقه» خواند و گفت که لباس‌ شخصی‌ها به سمت سر و قلب مردمی که در حال بازگشت به خانه‌های خود بودند و سلاحی نداشتند تیراندازی کردند.


خبرها
خبرها
جام جهانی ۲۰۲۲

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید