مقام ارشد جمهوری‌خواه: در صورت پیروزی در انتخابات کانگرس، از حکومت بایدن تحقیق خواهیم کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

کوین مک‌کارتی، رهبر اقلیت جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان، در مصاحبه‌ با سی‌ان‌ان گفت اگر حزب او در انتخابات میان‌دوره‌ای اختیار کانگرس را در دست گرفت، تحقیقات وسیعی را در مورد عملکرد حکومت جو بایدن، از جمله خروج از افغانستان، انجام خواهند داد.

او احتمال استیضاح بایدن را رد نکرد.

مک‌کارتی که در صورت برنده‌شدن جمهوری‌خواهان جای نانسی پلوسی، رئیس کنونی مجلس نمایندگان امریکا را پر خواهد کرد، گفت که گزینه نهایی استیضاح بایدن نیز روی میز خواهد بود.

او گفت که موضوع تحقیقات آنان خروج نیروهای امریکا از افغانستان و منشاء بیماری همه‌گیر کرونا خواهد بود که به زعم آنان از یک آزمایشگاه در شهر ووهان چین انتشار یافته است.

مک‌کارتی گفت: «ما از گزینه استیضاح برای اهداف سیاسی استفاده نخواهیم کرد. اما این بدین معنا نیست که اگر در یک مناسبت نشد، در هیچ زمان دیگر نیز استفاده نکنیم.»

رهبر اقلیت جمهوری‌خواه در این مصاحبه اظهار اطمینان کرد که حزبش سکان کانگرس را در دست خواهد گرفت. او گفت که برای رسیدن به ریاست مجلس نمایندگان حمایت دونالد ترامپ را با خود دارد.

او در این مصاحبه از موضع دونالد ترامپ در مورد دیوار‌کشیدن مرزهای مکسیکو حمایت کرد و گفت: «اولین چیزی که شما خواهید دید یک قانون در مورد کنترول مرز است. فقط امسال دو میلیون نفر به این سو آمده‌اند.»

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید