وزارت خارجه طالبان می‌گوید سازمان همکاری‌های اسلامی دفترش را در کابل افتتاح می‌کند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۲

طارق بخیت، نماینده سازمان همکاری‌های اسلامی برای افغانستان، با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان دیدار کرده است.

طالبان در خبرنامه‌ای به نقل از آقای بخیت گفته‌اند که هدف او از سفر به افغانستان، افتتاح رسمی دفتر سازمان همکاری‌های اسلامی در کابل است.

وزارت خارجه طالبان ناوقت روز شنبه، ۲۱ عقرب نوشته است که از طریق دفتر سازمان همکاری‌های اسلامی در کابل کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان ارایه خواهد شد.

امیرخان متقی نیز در این نشست وعده سپرده است که زمینه دریافت کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌ای این سازمان در افغانستان را تسهیل می‌کند. آقای متقی کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی را دعوت به سرمایه‌گذاری در افغانستان کرده است.

افزون بر این طالبان گفته‌اند که در دیدار با طارق بخیت، در مورد آغاز دوباره روند انتخاب کابل به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی برای ۲۰۲۴ گفتگو شده است.

گفتنی است که سازمان همکاری‌های اسلامی در سال ۲۰۱۹ اعلام کرده بود که کابل به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی برای سال ۲۰۲۴ برگزیده شده است.

در همین حال، سازمان همکاری‌های اسلامی نیز در توییتی از دیدار نماینده ویژه‌اش برای افغانستان با امیرخان متقی خبر داده است. در توییت این سازمان اما از گشایش دفترش در کابل و آغاز روند انتخاب این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی کشورهای اسلامی سخن نرفته است.

در خبرنامه این سازمان آماده است که طارق بخیت، در دو دیدار جداگانه با وزیر خارجه و وزیر عدلیه طالبان، در مورد مسایل اقتصادی، سیاسی و انسانی در افغانستان و پیگیری تطبیق قطعنامه‌ شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری‌های اسلامی گفتگو شده است.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید