دونالد ترامپ خود را کاندید انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ امریکا کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۵

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق امریکا شام سه شنبه اعلام کرد که بار دیگر خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ امریکا نامزد می‌کند.

او در فلوریدا در جمع هوادارانش همانند گذشته وضعیت کنونی امریکا را تاسف بار خواند و به دموکرات‌ها تاخت.

او گفت: «امشب به خاطر این که امریکا دو باره بزرگی گذشته‌اش را به دست آورد، نامزدی خود را برای ریاست جمهوری ایالات متحده اعلام می‌دارم.»

روز سه شنبه دستیاران ترامپ اسناد رسمی نامزدی او را تسلیم کمیسیون انتخابات فدرال امریکا کردند.

با این که جو بایدن رئیس جمهور امریکا گفته است که مایل به شرکت در انتخابات است، اما تصمیم رسمی خود را بعداً اعلام خواهد کرد.

در حال حاضر، ران دیسنتس، فرماندار ایالت فلوریدا از چهره‌های برجسته حزب جمهوری‌خواه است که احتمالا وارد رقابت درون حزبی با ترامپ برای احراز نامزدی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری خواهد شد.

او تا هنوز تصمیم خود را اعلام نکرده است ولی پیش‌بینی می‌شود که وارد این کارزار خواهد شد. به خصوص با توجه به پیروزی خیره کننده‌اش در انتخابات فرمانداری فلوریدا، شماری از جمهوری خواهان چانس پیروزی او را نسبت به ترامپ در برابر دموکرات‌ها بیشتر می‌دانند.

ترامپ در جریان انتخابات میان دوره‌ای کانگرس نقش فعالی را در حمایت از کاندیدان و فرمانداران ایالت‌های امریکا بازی کرد اما منتقدانش، به ویژه در حزب جمهوری‌خواه می‌گویند بسیار از چهره‌های مورد حمایت او رای نیاوردند.

ترامپ در سخنرانی خود در فلوریدا این انتقاد را رد کرد و گفت که اکثریت قریب به اتفاق کاندیدان مورد حمایتش پیروز شدند.

با این حال ترامپ اذعان کرد: «بلی آن طور که انتظار داشتیم، در انتخابات موفق عمل نکردیم. دلیل آن این است که هنوز مردم وخامت وضعیت امریکا را به طور کامل درک نکرده اند.»

رئیس جمهور سابق امریکا که نقش عمده را در عقد موافقتنامه دوحه با طالبان داشت، از بایدن به خاطر خروج فاجعه‌بار از افغانستان انتقاد کرد.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید