علی خامنه‌ای می‌گوید معترضان نمی‌توانند به جمهوری اسلامی آسیب بزنند

شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۸

رهبر جمهوری اسلامی ایران مردم معترض را «حقیر» و «صحنه گردان شرارت» خواند.

علی خامنه‌ای روز شنبه ۲۸ عقرب در دیدار با جمعی از مردم اصفهان گفت که «معترضان بسیار حقیرتر از آن هستند که بتوانند به نظام آسیب برسانند و بدون شک بساط این شرارت‌ها جمع خواهد شد.»

رهبر جمهوری اسلامی از لزوم مجازات برای افرادی که در اعتراضات اخیر شرکت کرده‌اند صحبت کرد و گفت که آن‌ها باید به اندازه گناه شان مجازات شوند.

او در سخنان خود بدون ارایه هیچ سند و مدرکی بار دیگر محرک اعتراضات را تبلیغات، نفوذ و دخالت کشورهایی چون اسرائیل و امریکا عنوان کرد.

با جود سرکوب گسترده معترضان، ایرانیان با گذشت بیش از دو ماه به تظاهرات علیه جمهوری اسلامی از جمله علیه شخص علی خامنه‌ای ادامه داند.

همزمان با سخنان علی خامنه‌ای و تهدید معترضان، دانشجویان ایرانی روز شنبه در دانشگاه‌های تهران، سنندج، رشت، زاهدان، تبریز و شیراز با حضور در محل تحصیل خود دست به تظاهرات زدند و شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

گزارش شده که ۲۰ دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. طبق این گزارش‌ها، نیروهای امنیتی به سوی دانشجویان معترض در دانشگاه کردستان نیز تیراندازی کرده‌اند.

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان ایران، در این تیراندازی چند دانشجو زخمی شده‌اند.

در همین حال به گفته سازمان حقوق بشری هه‌نگاو سه معترض در اثر شلیک نیروهای امنیتی روز شنبه در دیوان‌دره سنندج کشته شده‌اند.

از سویی دیگر با شدت گرفتن اعتراضات در ایران شهروندان ایرانی خارج کشور بار دیگر در همبستگی با خیزش‌های ضدحکومتی در بیش از ۱۰۰ شهر جهان علیه جمهوری اسلامی تظاهرات کردند.

خبرها
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید