طالبان در ولایت بلخ پخش موسیقی و فعالیت حمام زنانه را ممنوع اعلام کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۳

ریاست امر به معروف طالبان در ولایت بلخ اعلام کرد پوشش حجاب اسلامی اجباری است و پخش هرنوع موسیقی در محافل شادی ممنوع و حمام زنانه بسته شود.

ماموران امر به معروف طالبان در بلخ به تمام امامان مساجد دستور داده‌اند نام هبت‌الله آخندزاده را در خطبه‌های نماز جمعه ذکر و برایش دعا کنند.

وزارت امر به معروف طالبان در اعلامیه رسمی گفته است که امامان مساجد باید در تطبیق حجاب اسلامی همکاری کنند و کسانی را که این نوع پوشش را رعایت نمی کنند ابتدا «نصیحت» کنند و سپس به ریاست امر به معروف طالبان معرفی کنند. به گفته طالبان، ریاست امر به معروف طالبان به کسانی که حجاب مورد نظر این گروه را رعایت نمی‌کنند «وعظ دینی» خواهد کرد.

این وزارتخانه همچنین گفته است که در صورت پخش موسیقی در محافل خوشی، امامان مساجد مسئولیت دارند به ماموران امر به معروف طالبان اطلاع دهند.

در اعلامیه وزارت امر به معروف طالبان که روز چهارشنبه سوم قوس منتشر شده، آمده است که ماموران این وزارت در ولایت بلخ دستور دادند که فعالیت حمام‌های زنانه و قیلون خانه‌ها در این ولایت ممنوع است. طالبان گفته است در صورت تخلف، وکلای گذر مسئولیت دارند این موضوع را به محتسبین طالبان گزارش بدهند.

پیش از این نیز طالبان در شماری از ولایت‌ها، فعالیت حمام‌های زنانه را ممنوع و از امامان مساجد خواسته بودند که در خطبه‌های نماز جمعه نام رهبر این گروه را ذکر کنند.

با گذشت زمان، طالبان فشارها بر زنان را افزایش داده است.

برخلاف احتمال
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید