۸ خبرنگار افغانستان به دلیل رد درخواست انتقال به بریتانیا به دادگاه عالی لندن شکایت کردند

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵

۸ خبرنگار رسانه‌های بریتانیایی در افغانستان به دلیل رد درخواست انتقال شان از سوی دولت بریتانیا به دادگاه عالی لندن شکایت کردند.

وکیل این خبرنگاران می‌گوید وزارت‌خانه‌های مربوطه گفته‌اند که آنان معیارهای واجد شرایط بودن را ندارند و دلیلی برای رد درخواست آنها ارایه نکرده‌اند.

به گزارش ایونینگ استاندارد، حقوقدان برجسته‌ای که وکالت آنان را برعهده گرفته است گفت که آنها در خطر کشته شدن توسط طالبان هستند، زیرا در نقش‌های مهمی برای بی‌بی‌سی و سایر آژانس‌های رسانه‌ای بریتانیایی کار کرده‌اند.

این وکیل گفت که خبرنگاران برای جابه‌جایی به بریتانیا تحت پالیسی جابه‌جایی و کمک در افغانستان درخواست داده بودند، اما مقامات به این نتیجه رسیده بودند که آنها واجد شرایط انتقال به بریتانیا در قالب این برنامه نیستند.

او گفت که موکلین او از نزدیک در کنار سربازان بریتانیایی کار می‌کردند و با داشتن نقش مهم در توسعه رسانه‌های مستقل و فرآیند دموکراتیک از اهداف بریتانیا در افغانستان حمایت می‌کردند.

این خبرنگاران می‌گویند علی‌رغم توافق اولیه برای انتقال آن‌ها به بریتانیا درخواست آن‌ها رد شد و حالا آن‌ها می‌خواهند علیه بن والاس، وزیر دفاع و سوئلا براورمن، وزیر داخله بریتانیا اقدام قانونی انجام دهند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.