امریکا: آماده‌ایم در زمینه مبارزه با تحریک طالبان پاکستانی به اسلام‌آباد کمک کنیم

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۹

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که کشورش آماده است در نبرد علیه تحریک طالبان پاکستان و گروه‌های مشابه به اسلام‌آباد کمک کند.

ند پرایس می‌گوید: «شکست تروریسم هدف مشترک هر دو کشور است.»

آقای پرایس همچنین از تحریک طالبان پاکستان خواست به گروگانگیری در بنو پایان دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان این اظهارات را روز دوشنبه در جریان یک نشست خبری در واشنگتن ابراز کرد.

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که ساعاتی قبل از آن بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه پاکستان در راس هیاتی وارد واشنگتن شد.

نیروهای امنیتی اطراف یک پایگاه نظامی کاملا محافظت شده در شهر بانو را که مرکز بازجویی را در خود جای داده است، محاصره کرده‌اند. گفته می‌شود حدود ۲۰ جنگجوی تحریک طالبان پاکستان (TTP) شماری از نیروهای امنیتی پاکستان را به گروگان گرفته‌اند.

آقای پرایس گفت از وضعیت جاری در پاکستان آگاه است و می‌داند که شبه‌نظامیان کنترول مرکز ضد تروریسم در بنو را در دست گرفته‌اند. او «از افراد مسئول» خواست که تمام اعمال خشونت‌آمیز را متوقف کنند، گروگان‌ها را آزاد کنند و به تصرف مرکز ضد تروریسم پایان دهند.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت کشورش با پاکستان درباره چالش گروه‌های تروریستی فعال در افغانستان نگرانی‌های مشترک دارد و آماده است در زمینه مبارزه با گروه‌های تروریستی در امتداد مرز افغانستان با پاکستان همکاری کند.

«دوست داریم شاهد گفتگوی سازنده بین اسلام‌آباد و دهلی نو باشیم»

در این نشست خبری یک خبرنگار از ند پرایس سوالی درباره جدال اخیر مقامات پاکستان و هند پرسید. آقای پرایس در پاسخ، از رابطه دوستانه با اسلام‌آباد و دهلی نو سخن گفت.

او تاکید کرد که «ما با هر دو کشور شراکت داریم و این باعث می‌شود که ما نخواهیم جنگ لفظی بین هند و پاکستان را ببینیم. ما دوست داریم شاهد گفتگوی سازنده بین هند و پاکستان باشیم.»

اخیرا جدال لفظی بین مقامات ارشد پاکستان و هند خبرساز شده بود.

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان روز جمعه، ۲۵ قوس در نشست خبری در مقر سازمان ملل متحد، در واکنش به اظهارات همتای هندی‌اش، نخست‌وزیر هند را «قصاب گجرات» خواند.

پیشتر، وزیر خارجه هند، پاکستان را به تداوم حمایت از تروریسم و پناه دادن به اسامه بن لادن متهم کرده بود.

خبرها
خارج از دسترس
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید