بلومبرگ: ارتش پاکستان عملیات نظامی را علیه شاخه‌های طالبان محلی افغان آغاز می‌کند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۰۸

ارتش پاکستان اعلام کرد که برای رفع تهدیدات تروریستی، عملیات نظامی را علیه شاخه‌های طالبان محلی افغان آغاز می‌کند.

به گزارش بلومبرگ، ارتش پاکستان گفته است طالبان محلی افغان حملات خود را در سراسر جنوب آسيا از سر گرفته است. ارتش گفته بدون هیچ تمایزی با تروریست‌ها مبارزه می‌کند.

بلومبرگ گزارش داد که فرماندهان ارشد ارتش پاکستان یک نشست دو روزه را در شهر راولپندی برای بررسی عملیات برگزار کردند. ارتش پاکستان پس از پایان این نشست روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفته است: «فیصله بر این شد که بدون هیچ گونه تمایزی با تروریست‌ها مبارزه کنیم و این تهدید را از بین ببریم.»

ارتش پاکستان درحالی از آغاز عملیات نظامی علیه طالبان محلی افغان خبر می‌دهد که آتش‌بس این کشور با تحریک طالبان پاکستان به پایان رسید و تحریک طالبان حملات خود را در شمال و جنوب غربی پاکستان افزایش داده است.

پس از لغو آتش‌بس بین ارتش پاکستان و تحریک طالبان که به میانجیگیری طالبان افغانستان صورت گرفته بود این گروه طالبان پاکستانی حملات خود را افزایش داده است.

تحریک طالبان پاکستان اخیراً مسئولیت یک حمله انتحاری در اسلام‌آباد را به عهده گرفت. در این حمله دستکم یک پولیس کشته و پنج نفر زخمی شدند.

بلومبرگ می‌گوید حمله انتحاری در اسلام‌آباد نشان می‌دهد که ستیزه‌جویان طالب در حال جسور شدن هستند و اکنون می‌توانند شهرهای بیشتری را هدف قرار دهند.

در همین حال پاکستان پس از هشدار سفارت ایالات متحده در مورد حمله احتمالی به امریکایی‌ها در هتل ماریوت در اسلام‌آباد در زمان تعطیلات کریسمس دچار نگرانی شده است.

در شرایطی که عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان برای برگزاری انتخابات زودهنگام فشار می‌آورد و دولت در تلاش است تا کمک مالی را از صندوق بین‌المللی پول دریافت کند، حمله انتحاری و هشدارها از احتمال حملات مشابه باعث آشفتگی بیشتری در پاکستان شده است.

بلومبرگ گفته است که تحریک طالبان پاکستان روز چهارشنبه هدف قرار دادن خارجی‌ها را در حملات خود رد کرد و دولت را به تلاش برای قرار دادن چندین کشور غربی و عربستان سعودی در برابر این گروه شبه نظامی، متهم کرد.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «تحریک طالبان پاکستان با نهادهای امنیتی بی‌رحم و اشغالگر مبارزه می‌کند. این برای همه روشن است که ما هیچ برنامه فراسرزمینی نداریم.»

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید