ارزش سهام جنرال موتورز با عقب زدن تویوتا در بازار موتر امریکا افزایش یافت

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

جنرال موتورز با فروش بیشترین موتر در امریکا از رقیب دیرینه خود تویوتا پیشی گرفت و ارزش سهامش ۲.۷ درصد بالا رفت. این شرکت اعلام کرد در سال ۲۰۲۲ توانسته است بیش از ۲ میلیون و ۲۷۴ هزار دستگاه موتر بفروشد.

تویوتا فروش امسال خود را بیش از ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار دستگاه اعلام کرده است.

یک دلیل موفقیت جنرال موتورز این بود که در مقایسه با رقبا، با وجود اختلال در زنجیره تامین قطعات، توانست تقاضای وسیع مشتریان برای خرید محصولات خود را بهتر پاسخ بگوید.

با آغاز همه‌گیری کووید۱۹، شرکت‌های بزرگ موترسازی به علت افزایش هزینه‌های تولید و کمبود قطعاتی چون مایکروچیپ‌ها بخشی از خطوط تولید خود را متوقف کردند و از میزان تولید خود کاستند که این باعث طولانی شدن مدت زمان تحویل خودروهای جدید به مشتریان شد.

آمار روز چهارشنبه تویوتا نشان داد که بیشتر از هر شرکت دیگر با کاهش عرضه موتر به مشتریان روبرو بوده است. امسال، این شرکت جاپانی مجبور شد که از تولید تعداد موترهای که برنامه‌ریزی کرده بود، بکاهد و فروش موترهای شاسی بلند آن ۸.۶ درصد کاهش یافته است.

شرکت‌های مهمی چون هیوندای، کیا، هوندا و مزدا نیز گزارش دادند که میزان فروش‌شان در بازار امریکا کاهش یافته است. به طور عموم، فروش موتر نسبت به سال قبل، ۸ درصد در بازار امریکا، بزرگترین بازار فروش موتر در جهان، افت کرده است.

برخی از تحلیلگران صنعت موتر می‌گویند که افزایش قیمت موتر و بهای سود بانکی برای جبران پیامدهای تورم، روی فروش موترهای جدید در سال ۲۰۲۳ تاثیر منفی خواهد گذاشت.

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید