پایان یک دوره طلایی؛ رید هستینگز از مدیریت نتفلکس کنار رفت

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۳۰

رید هستینگز، یکی از بنیانگذاران نتفلکس و مدیر عامل این شرکت روز پنجشنبه گفت که از سمتش کناره‌گیری می‌کند و کنترول این شرکت را به شریک قدیمی‌اش تد سارانوس و گِرِگ پیترز، رئیس بخش عملیاتی واگذار می‌کند.

سهام نتفلکس پس از کاهش ۳۸ درصدی، اکنون دوباره ۶.۱ درصد افزایش یافته است.

هستینگز گفت زمانی از سمت خود کنار می‌رود که در ربع اخیر سال ۲۰۲۲ توانست ۷.۶۶ میلیون مشترک دیگر را به این سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال بیافزاید. او این کار را با افزودن دو برنامه «هری و مگان» و برنامه خانوادگی «چهارشنبه» انجام داد.

این شرکت در رقابت با والت دیزنی و چند شرکت همسان دیگر مواجه است که میلیاردها دالر برای ساخت برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها برای مخاطبان آنلاین هزینه می‌کنند.

نتفلکس در نیمه اول سال ۲۰۲۲ مشتریان خود را از دست داد. در نیمه دوم هرچند بر تعداد مشترک این شرکت اضافه شد، اما افزایش مشتریان جدید کمتر از سرعت سال‌های اخیر است.

تعداد مشترکین جهانی این شرکت در پایان دسامبر ۲۰۲۲ به ۲۳۱ میلیون نفر رسید.

هستینگز ۶۲ ساله در سال۱۹۹۷ نتفلکس را به عنوان یک شرکت پخش دی‌وی‌دی از طریق ایمیل تأسیس کرد. این شرکت در سال ۲۰۰۷ به یک سرویس پخش ویدئو تبدیل شد که هالیوود را متحول کرد و رقبای رسانه‌ای نتفلکس را وادار کرد تا میلیاردها دالر در خدمات خود سرمایه‌گذاری کنند.

خبرهای ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید