روزنامه تایمز: بریتانیا طرح تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران را متوقف کرده است

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۱۴

روزنامه بریتانیایی تایمز گزارش داده است که طرح تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران پس از ابراز نگرانی وزارت خارجه این کشور در مورد باز نگه داشتن کانال‌های ارتباطی با جمهوری اسلامی متوقف شده است.

وزارت خارجه بریتانیا از اظهارنظر درباره این گزارش روزنامه تایمز خودداری کرده است.

روزنامه تایمز به نقل از چند منبع آگاه افزود مقام‌های این کشور همچنین نگرانی‌هایی را در مورد اینکه چگونه می‌توان سپاه پاسداران را به عنوان یک گروه تروریستی تعریف کرد، ابراز کرده‌اند، زیرا برخلاف سازمان‌های دیگر، سپاه پاسداران نهادی دولتی در ایران است.

یک منبع آگاه در دولت بریتانیا به تایمز گفت: سپاه پاسداران باید تاکنون در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار می‌گرفت، اما این روند به حالت تعلیق درآمده است.

به گزارش تایمز، وزارت داخله بریتانیا ابراز امیدواری کرده که در ارتباط با طرح تروریست شناختن سپاه در نهایت طی هفته‌های آینده پیشرفت‌هایی صورت گیرد.

این در حالی است که در اواخر ماه جدی، نمایندگان مجلس عوام بریتانیا به طرحی که از دولت این کشور می‌خواهد سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کند، به اتفاق آرا رای مثبت دادند.

نتیجه این رای‌گیری برای دولت بریتانیا الزامی ایجاد نمی‌کند، اما نشان‌دهنده افزایش فشار نمایندگان مجلس برای این اقدام است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها