گروه هکری عدالت علی سند تجاوز دو مامور سپاه به دو زن معترض ایرانی را منتشر کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

گروه هکری «عدالت علی» نامه‌ای از معاون سارنوالی/دادستانی تهران را در اختیار ایران اینترنشنال قرار داده که در آن روایتی از تجاوز جنسی ۲ مامور سپاه پاسداران به دو دختر ۱۸ و ۲۳ ساله معترض بازداشت‌شده شرح داده شده است.

او تلاش کرده است تا این تجاوز را توجیه و بر آن سرپوش بگذارد.

این نامه از سوی محمد شهریاری، معاون سارنوالی و سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب تهران به علی صالحی، سارنوال کل تهران در ۲۱ میزان ۱۴۰۱ فرستاده شده است. در آن، جزییات بازداشت و سپس تجاوز دو مامور سپاه که این دختران را بازداشت کرده بودند، توضیح داده شده است.

این ماموران به تجاوز به این دختران اعتراف کرده اما در پرونده، تجاوز خود را موجه دانسته‌اند. یکی از این ماموران سپاه مدعی شده است که دختر معترض بازداشتی در موتر به او پیشنهاد رابطه جنسی داد و او با «‌جاری کردن خطبه صیغه موقت»، با او عمل جنسی انجام داد.

او با نام بردن از ۳ تن از همراهان خود گفته است که آن‌ها ممکن است با دیگر دختر بازداشت شده رابطه جنسی برقرار کرده باشند.

همچنان، یک مامور دیگر در روایت تجاوز جنسی خود ابتدا ادعا کرده است که دختر بازداشتی او را با گفتن این که «‌تو را خدا ما را آزاد کنید» تحریک کرده و زیپ شلوار او را پایین کشیده است.

معاون سارنوالی تهران برای سرپوش گذاشتن بر تجاوز دو مامور سپاه، در بخش نتیجه‌گیری پرونده نوشته که «‌متهمان صرفا جهت اخاذی و آدم‌ربایی اکیپی تشکیل داده و اقدام به انجام اقدامات مجرمانه نموده‌اند.»

همچنین در نامه او، به تشکیل «‌بازداشتگاه‌های مستقل» و «‌شکنجه مردم»، «‌اخاذی» و «‌ارتباط وسیع با زنان و دختران» اشاره شده است.

این نامه رسمی نشان می‌دهد که دادستانی تهران قصد ندارد تجاوز جنسی به دو زن معترض را به علت «سوء‌استفاده گروه‌های معاند»، پیگیری کند و قصد دارد به مرور زمان پرونده را مختومه کند.

این نخستین بار نیست که از زمان اعتراضات اخیر به مرگ مهسا امینی، گزارش‌ها در مورد تجاوز و تعرض ماموران امنیتی ایرانی به زنان و مردان معترض نشر می‌شود.

روزنامه گاردین روز دوشنبه گزارشی از مبتلا شدن تعدادی از زنان معترض بازداشت‌شده به عفونت واژن به دلیل تجاوز جنسی خبر داد و مصاحبه‌هایی را با برخی از این زنان و همچنین برخی مردان که مورد خشونت جنسی قرار گرفته‌اند، منتشر کرد.

گاردین نوشت که یک پرستار زن در گیلان از مواجهه خود با حداقل پنج زن معترض زیر ۳۰ سال که دچار این وضعیت شده‌اند، سخن گفته است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها