نخست‌وزیر پیشین پاکستان: هنگام ورود به دادگاه به دام مرگ افتادم، ولی خدا نجاتم داد

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

نخست‌وزیر پیشین پاکستان گفته که هنگام ورود به مجتمع ساختمانی دادگاهی در اسلام‌آباد، به «دام مرگ» افتاد و «نزدیک بود کشته» شود، ولی در لحظه آخر «خدا نجات داد».

عمران خان روز دوشنبه (۲۹ حوت) در توییتی نوشت که جزئیات این موضوع را «به‌زودی افشا» خواهد کرد.

رهبر تحریک انصاف پاکستان برای پاسخگویی در مورد اتهام‌های مطرح شده علیه او در پرونده تهدید یک قاضی، به دادگاهی در اسلام‌آباد حضور یافت.

این پروند براساس قانون مبارزه با تروریسم پاکستان به دلیل «تهدید» عمران‌خان علیه قاضی زیبا چودری در همایش هوادارانش در ماه اسد گذشته تشکیل شد.

در جلسه روز ۲۹ حوت دادگاه ناحیه‌ای در اسلام‌آباد، قاضی فیضان حیدر گیلانی تعلیق حکم بازداشت او را بدون قید وثیقه تا چهار روز دیگر تمدید کرد. حکم بازداشت او در شش روز پیش در پی اعتراضات شدید هواداران خان به دستگیری او معلق شده بود.

همزمان با حضور نخست‌وزیر سابق در دادگاه، درگیری هوادارانش با پولیس در اطراف دادگاه منجر به دستگیری شماری از آنها شد. پولیس اسلام‌آباد شمار دستگیر شدگان را ۱۹۸ نفر اعلام کرده است.

صدور حکم بازداشت عمران‌خان و مقاومت او علیه اقدامات پولیس برای بازداشتش، سطح تنش‌های سیاسی را در پاکستان به‌شدت بالا برده است.

در حالی که دادگاه و پولیس نخست‌وزیر پیشین را متهم به دست داشتن در فساد مالی و تهدید‌های تروریستی کرده، عمران خان دولت را متهم به توطئه علیه خود کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.