منابع محلی در پنجشیر: طالبان ساختمان مکتب دشت ریوت را تخریب کردند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۱۴

منابع محلی در پنجشیر گفته‌‎اند که طالبان مستقر در مکتب دشت ریوت، به دنبال درخواست اهالی این منطقه برای تخلیه این مکتب، آن را منفجر کردند.

به گفته این منابع، ریش‌‎سفیدان بارها از جنگجویان طالبان خواسته بودند که ساختمان مکتب را تخلیه کنند تا معلمان و دانش‌‎آموزان به درس برگردند.

چنانکه این منابع گفتند، جنگجویان طالبان درخواست‎‌های مکرر اهالی دشت ریوت برای تخلیه ساختمان مکتب را نادیده گرفته بودند و قرار بود روز دوشنبه (۱۴ حمل) بار دیگر در این مورد جلسه کنند.

منابع ما افزودند که دیشب صدای چند انفجار از داخل ساختمان این مکتب شنیده شد و به دنبال آن، این ساختمان در میان شعله‎‌های آتش سوخت.

این منابع گفتند باور بر این است که جنگجویان طالبان ساختمان این مکتب را منفجر کرده و به آتش کشیده باشند، ولی مسئولان طالبان گفته‌‎اند که انفجار در این مکتب عمدی نبوده است.

به گفته طالبان، ابتدا یک کپسول گاز در داخل مکتب منفجر شد و به دنبال آن، ساختمان مکتب آتش گرفته و در این میان، مهماتی که در آنجا وجود داشته هم منفجر شده است.

طالبان پس از ورود به پنجشیر، جنجگویان خود را در شماری از خانه‌‎های مردم و مکتب‌‎ها مستقر کردند و کنترول خود را بر فعالیت‌‎های روزمره مردم گسترش دادند.

طالبان استفاده از تلفن‌‎های هوشمند را در پنجشیر ممنوع کرده‌‎اند تا احتمال مستندسازی فعالیت‌‎های جنگجویان خود را در این ولایت به میزان زیادی کاهش دهند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.