ارتش اوکراین و گروه واگنر از عقب‌نشینی بیشتر نیروهای روسی از باخموت خبر دادند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۸

ارتش اوکراین و جنگجویان روسی واگنر پنجشنبه از پیشروی بیشتر نیروهای اوکراینی در اطراف شهر باخموت خبر دادند. سخنگوی ارتش اوکراین گفت که این پیشروی نزدیک به ۲ کیلومتر بوده است.

گروه واگنر به رغم ادعای تسخیر مناطقی بیشتر در شهر، گفت که نیروهای روسی از شمال و جنوب باخموت عقب رفتند.

ارتش اوکراین پیشروی کند نیروهایش را در اطراف باخموت را نتیجه سطح نابرابر تجهیزات نظامی و بمباران شدید راه های اکمالاتی توسط جنگنده‌های روسی اعلام کرده است.

پترو پودارو، فرمانده یک قطعه توپخانه اوکراین گفت: «پس از این که پیشروی را آغاز کردیم، آنها مسیرهای منتهی به شهر را زیر آتش شدید گرفته اند که به این دلیل، موترهای زرهی ما نمی‌توانند نیرو، مهمات و دیگر وسایل مورد نیاز را به آنجا برسانند.»

شهر کوچک باخموت در شرق اوکراین در چند ماه گذشته در محاصره و زیر حملات شدید نیروهای روسی قرار داشته است. جنگ باخموت خونین‌ترین نبرد اروپا بعد از جنگ جهانی دوم توصیف شده است.

یوگنی پریگوژین، رئیس گروه نظامی اجیر واگنر، مدعی شد که نیروهایش مناطق بیشتری را در غرب شهر باخموت اشغال کرده اند. اما، او فرماندهان نیروی زمینی ارتش روسیه را متهم کرد که از شمال و جنوب شهر باخموت عقب نشینی کرده اند.

او از وزارت دفاع روسیه خواست که «لطفاً مناطق بیشتری را رها نکنید.»

وزارت دفاع روسیه هفته گذشته اذعان کرد که از برخی مناطق باخموت عقب زده شده اما اتهام هرج و مرج در خطوط جنگی روسیه در باخموت از سوی گروه واگنر را رد کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

چرا اهمیت دارد
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.