عبدالحمید خراسانی ویدیوی تهدیدآمیز علیه جمهوری اسلامی را از توییترش برداشت

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۸

مسئول قطعه نظامی ناصر بدری طالبان ویدیوی تهدیدآمیزی را که علیه جمهوری اسلامی در توییتر منتشر کرده بود، حذف کرد.

حمید خراسانی در این ویدیو هشدار داده بود که جمهوری اسلامی باید مدیون حوصله بزرگان طالبان باشند، در غیر آن با علاقه بیشتر از جهاد در برابر امریکا با ایران خواهد جنگید.

حمید خراسانی که همزمان ولسوال طالبان در ولسوالی احمدآبای پکتیا نیز است، در این ویدیو جمهوری اسلامی را یک «نظام مفسد» خوانده بود.

این مقام طالبان هشدار داده بود که اگر «بزرگان امارت اسلامی اجازه دهند مطمین باشید که انشالله به زودی ایران را فتح خواهیم کرد.»

رابطه بین جمهوری اسلامی ایران و طالبان پس از صدور هشدار ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران پر تنش شده بود. در هفته گذشته مقامات هر دو کشور در سطوح مختلف اظهارات تندی علیه همدیگر ابراز کردند.

در اوج تنش‌های لفظی بین دو طرف، روز شنبه درگیری مرزی چند ساعته میان مرزبانان جمهوری اسلامی و جنگجویان طالبان اتفاق افتاد. رسانه‌های دولتی ایران کشته شدن دستکم دو مرزبان ایرانی و مقامات طالبان کشته شدن دستکم یک جنگجوی این گروه در جریان درگیری‌ها را تایید کردند.

پس از وقوع این درگیری وزارت داخله طالبان اعلام کرد که خواهان جنگ با طالبان نیست و وزیر داخله ایران نیز گفت «درگیری مختصر» با مرزبانان طالبان در مرز نیمروز تمام شده و «آرامش در مرز ایران و افغانستان برقرار است.»

به دنبال ایجاد نگرانی از افزایش تنش مرزی، مقامات جمهوری اسلامی و طالبان لحن آشتی جویانه‌ای در برابر همدیگر در پیش گرفته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.