رسانه‌های پاکستان از برگزاری نشستی با محوریت افغانستان در اسلو خبر دادند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که قرار است نشستی با محوریت افغانستان با حضور مقامات ارشد کشورهای غربی در ماه جون در اسلو، پایتخت ناروی، برگزار شود.

هنوز مشخص نشده است که از افغانستان و گروه طالبان چه کسانی در این نشست شرکت خواهند کرد. تاریخ دقیق برگزاری این نشست نیز مشخص نیست.

هدف از این نشست گفت‎‌وگو پیرامون وضعیت فعلی افغانستان و بررسی تحقق وعده‌های اداره طالبان به جامعه بین‌المللی گفته شده است.

گفته می‌شود که این نشست به عنوان آخرین فشار جامعه بین‌المللی برای دستیابی به راه‌هایی ادامه تعامل با اداره طالبان برگزار خواهد شد.

رسانه‌های پاکستانی از احتمال حضور حنا ربانی، معاون وزیر خارجه پاکستان و آصف‌علی درانی، نماینده ویژه این کشور برای افغانستان، در این نشست خبر داده‌اند.

در همین ‎حال، وزارت خارجه پاکستان نیز از سفر رسمی حنا ربانی به ناروی، سویدن، دنمارک و بلجیم در روزهای آینده خبر داده است.

در اعلامیه وزارت خارجه آمده است که خانم ربانی در سویدن به عنوان سخنران اصلی در نشست سالانه شورای اروپا در روابط خارجی شرکت خواهد کرد.

او دیدگاه پاکستان را در مورد مسائل منطقه‌ای و جهانی ارایه خواهد کرد و با تصمیم‌گیرندگان، کارشناسان برجسته اروپایی برای بحث در مورد اولویت‌ها و چالش‌های سیاست خارجی تعامل خواهد داشت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبر
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها