مقام طالبان: زمین تلویزیون ژوندون به نرخ «زراعتی» اجاره شده بود اما استفاده «تجاری» می‌شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۵

معاون رادیو و تلویزیون طالبان، دوشنبه با نشر «اسناد اجاره زمین» تلویزیون ژوندون در توییتر نوشت که اسماعیل یون ۴ جریب زمین دولتی را به نرخ زمین زراعتی به اجاره گرفته بود اما از آن استفاده تجاری می‌کرد.

او این کار را «غیرقانونی و غیراصولی» خواند.

اسماعیل یون، رئیس تلویزیون ژوندون، روز دوشنبه در یک نشست خبری به انتقاد از طالبان پرداخت و گفت که طالبان با ذهنیت پاکستانی در حال آزار و اذیت مردم هستند. او طالبان را متهم کرد که قصد دارند ساختمان تلویزیون ژوندون را به مدرسه دینی تبدیل کنند.

در واکنش به آن، هدایت‌الله هدایت، معاون رادیو و تلویزیون طالبان، روز دوشنبه در توییتر نوشت که در زمان حکومت حامد کرزی زمین دولتی مربوط به وزارت مخابرات به نرخ ۵۰۹ افغانی فی جریب به تلویزیون ژوندون به اجاره داده شده بود. او افزود که این نرخ مربوط به زمین زراعتی است، درحالیکه تلویزیون ژوندون از آن استفاده تجاری می‌کند.

هدایت نوشت: «پس از آن که واسطه و سفارش نتیجه نداد، مسئول تلویزیون خصوصی نامبرده [اسماعیل یون] به شکل بیهوده، بی‌بنیاد و غیراصولی حرف زد و نه تنها وزارت مخابرات که تمام سیاست‌های امارت اسلامی را به چالش کشید.»

او نوشت که مسئله زمین تلویزیون ژوندون حقوقی است و نه سیاسی.

این مقام طالبان اسناد مربوط به حکم اجاره چهار جریب زمین را که فعلا در اختیار تلویزیون ژوندون قرار دارد نشر کرد که در آن حامد کرزی پیشنهاد اسماعیل یون را پذیرفته و نوشته است که زمین «برای سی سال، بدون داوطلبی و به نرخ زمین‌های زراعتی» در اختیار تلویزیون ژوندون قرار گیرد.

طالبان این حکم را نمونه‌ای از فساد در گذشته تعریف کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.