تیم ملی فوتبال افغانستان با نتیجه ١ - ٢، در زمین فلیپین شکست خورد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۱

تیم ملی فوتبال بزرگسالان افغانستان امروز در یک دیدار تدارکاتی دو بر یک در زمین تیم فلیپین شکست خورد.

نیمه اول با وجود موقعیت‌های بهتر فلیپین ٠-٠ مساوی شد. تیم افغانستان در دقیقه ٦٤ نیمه دوم توسط امید پوپلزی به گل رسید؛ اما در دقایق ٧٤ و ٨١ دو گل دریافت کرد و بازی را باخت.

این مسابقه ساعت ٣:٣٠ عصر به وقت افغانستان در مانیلا فلیپین شروع شد. در نیمه اول تیم فلیپین بیشتر صاحب توپ و میدان بود و توانست با بردن توپ به کناره‌ها و سانترهای متعدد روی دروازه افغانستان موقعیت‌سازی کند که درخشش و عکس‌العمل‌های فیصل حمیدی، دروازبان افغانستان مانع از باخت شیران خراسان شد.

افغانستان سعی داشت با ارائه بازی فشرده و انجام بازی‌سازی از خط دفاع، به جریان بازی نظم بدهد.

افغانستان در زمان حمله و در نیمه اول کم تعداد بود و حمله‌های این تیم زهر لازم را برای ضربه زدن به فلیپین نداشت.

چند بازیکن تیم فلیپین از جمله دروازبان این تیم در باشگاه‌های اروپایی بازی می‌کنند، این تیم در نیمه اول برتری نسبی نسبت به تیم افغانستان داشت. نیمه که در نهایت ٠-٠ مساوی تمام شد.

در شروع نیمه دوم تیم افغانستان با چند تغییر وارد بازی شد. یار محمد ذکرخیل به جای دلاور احمدزی، امید پوپلزی به جای حسین علی‌زاده و نظری به جای امان الله سرداری وارد بازی شدند.

به همین خاطر شیران خراسان بازی را بهتر شروع کردند و نسبت به نیمه اول بیشتر در زمین فلیپین دیده شدند.

حمله روی دروازه فلیپین موجب شد که در دقیقه ٦٤ امید پوپلزی روی پاس زیبای فرشاد نور، به زیبایی دروازه فلیپین را باز کند و افغانستان را یک بر صفر پیش بیندازد.

بعد از این گل، عطش حمله و برتری‌طلبی بازیکنان افغانستان فروکش کرد و تیم فلیپین دوباره کنترل نبض بازی را در اختیار گرفت.

در دقیقه ٧٤ راسموسن مهاجم بلند بالای فلیپین پس از فرار از چنگ مدافعان افغانستان از وسط زمین، پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و با ضربه زمینی دروازه فیصل حمیدی را باز کرد تا نتیجه ١-١ مساوی شود.

این پایان کار نبود؛ چرا که در دقیقه ٨١ تیم فلیپین با ضربه سر رونتینی، گل دوم را نیز به ثمر رساندند تا کامبک خود را تکمیل کرده باشند.

روی هر دو گل فلیپین ضعف خط دفاعی افغانستان در سرعت و جاگیری‌ها برای زدن ضربه‌های هوایی کاملا به چشم آمد.

مشکلی که در نیمه اول نیز دیده می‌شد؛ چون اکثر ضربه‌های اول را بازیکنان فلیپین به توپ می‌زدند.

بازیکنان افغانستان امروز فرصت می‌دادند که وینگرهای فلیپین از کناره‌ها توپ را روی دروازه فیصل حمیدی بفرستند.

بازیکنان فلیپین توپ‌های زیادی را روی دروازه افغانستان فرستادند که در دقیقه ٨١ بازیکن این تیم با وجودی که از سوی بازیکنان خط دفاعی افغانستان یارگیری نشده بود، در میان غفلت آنان، به ضربه سر چکشی و زیبا دروازه افغانستان را باز کرد تا ضعف خط دفاعی افغانستان روی دفع توپ‌های هوایی بیش از پیش آشکار شود.

فیصل شایسته در دقیقه ٧٣ به جای ولی‌زاده وارد بازی شد و زمانی که نتیجه از دست رفته بود، کادر فنی افغانستان، امرالدین شریفی، مهاجم تیم را برای استفاده از توپ‌های هوایی وارد بازی کردند که دیگر دیر شده و افغانستان بازی را باخته بود.

شریفی به جای فرزاد عطایی به بازی آمد.

آخرین اردوی تمرینی افغانستان اول اکتوبر ٢٠٢٣ در شهر دوشنبه تاجیکستان برگزار می‌شود. بعد از این اردو، تیم ملی فوتبال افغانستان در روزهای ١٢ و ١٧ اکتوبر در مسابقات مقدماتی جام جهانی و صعود به جام ملت‌های آسیا، دو بازی رفت و برگشت با منگولیا انجام می‌دهد.

در مسابقه رفت یعنی در دوازدهم اکتوبر افغانستان در دوشنبه تاجیکستان میزبان منگولیا است و پنج روز بعد از آن در شهر «اولان باتور»، بازی برگشت دو تیم به میزبانی منگولیا برگزار خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها