آلمان می‌گوید به پذیرش پناهجویانی که تازه وارد ایتالیا می‌شوند، ادامه خواهد داد

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۵

وزیر داخله آلمان می‌گوید به پذیرش پناهجویان و مهاجرانی که وارد ایتالیا می‌شوند ادامه خواهد داد.

بر اساس طرح همبستگی اتحادیه اروپا، آلمان متعهد به پذیرش مهاجران از کشورهای مانند ایتالیا است، اما روز چهارشنبه این توافقنامه را به حالت تعلیق درآورد.

برلین سه روز پیش اعلام کرد توافق داوطلبانه با رم که بر مبنای آن افراد تازه وارد به ایتالیا را می‌پذیرد، معلق می‌کند.

بر اساس طرح همبستگی اتحادیه اروپا، آلمان متعهد شده بود ۳۵۰۰ نفر را از کشورهای مانند ایتالیا که تحت فشار مهاجران هستند بپذیرد.

آلمان می‌گوید ایتالیا به تعهدات خود به قوانین دوبلین عمل نمی‌کند که اعضای اتحادیه اروپا را ملزم می‌کند به درخواست‌های پناهندگی افراد در اولین ورود به یک کشور عضو، رسیدگی کند.

اما نانسی فایزر، وزیر داخله آلمان به شبکه آلمانی ARD گفت که ورود اخیر هزاران مهاجر به جزیره کوچک لامپدوسای ایتالیا به این معناست که آلمان در نهایت پناهجویان را خواهد پذیرفت.

خانم فایزر افزود: «دلیل اینکه ما این برنامه را تعلیق کردیم این است که ایتالیا هیچ تمایلی برای تحویل گرفتن افراد (پناهجویان/مهاجران) طبق رویه دوبلین نشان نداده است. مشخص است که ما به تعهد خود عمل خواهیم کرد.»

جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا روز جمعه از اتحادیه اروپا خواست تا در صورت لزوم با ایجاد یک مأموریت دریایی از عبور مهاجران شمال افریقا از دریای مدیترانه، جلوگیری کند.

او در واکنش به افزایش ورود مهاجران به جزیره لامپدوسای ایتالیا، وعده اقدامات سختی را داد. ورود هفت هزار مهاجر به این جزیره باعث شد سیاستمداران محلی درخواست کمک کنند.

خبرگزاری آنسا روز شنبه گزارش داد که گارد ساحلی ایتالیا یک نوزاد تازه متولد شده را در قایق حامل مهاجران به این جزیره پیدا کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها