بازی‌های آسیایی هانگژو؛ شکست‌های پشت سر هم تیم ملی راگبی افغانستان

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۲

تیم ملی راگبی افغانستان امروز مسابقاتش را در بازی‌های آسیایی هانگژو شروع کرد و در نخستین دیدار با نتیجه ٠-٥٢ به چین میزبان باخت و در مسابقه دوم که لحظاتی پیش به پایان رسید، با حساب ٥-٣١ مغلوب امارات متحده عربی شد.

تیم ملی راگبی افغانستان در بازی اول با چین، ضعیف ظاهر شد و نیمه اول را ٠-٣٣ باخت و در نیمه دوم نیز نتوانست به بازی برگردد و در نهایت با تفاوت زیاد شکست خورد. در این دیدار احمد ذاکر سلیمان‌خیل و مختار بیگ تاتار، دو بازیکن افغانستان از داور مسابقه کارت زرد گرفتند.

در بازی دوم نیز این تیم با امارات متحده عربی بازی کرد، در نیمه اول این بازی اختلاف زیاد نبود و بازی با حساب ٥-١٢ تمام شد. در نیمه دوم تیم امارات بهتر بود و ضمن آن که امتیازی به افغانستان نداد، در نهایت ٥-٣١ برنده این مسابقه شد. در این مسابقه نیز عمر سیلمان‌خیل و سید مصطفا از داور کارت زرد گرفتند.

به گزارش خبرنگار افغانستان اینترنشنال از هانگژو و به نقل از حارث رحمانی رییس فدراسیون راگبی و بازیکنان تیم ملی راگبی افغانستان، این تیم بدون آمادگی و تدارک مناسب به بازی‌های آسیایی اعزام شده است.

مسئولین فدراسیون و بازیکنان راگبی افغانستان گفته‌اند که آنان نزدیک به ٣٥ هزار دالر از جیب شخصی شان برای حضور این تیم در بازی‌های آسیایی هزینه کرده‌ و اداره ورزش افغانستان فقط سهولت دریافت ویزا و سفر به چین را فراهم کرده‌اند.

تیم ملی راگبی افغانستان امروز در سومین مسابقه‌اش از گروه D رقابت‌های آسیایی، ساعت ١٩:٤٥ به وقت هانگژو به مصاف تیم نیپال خواهد رفت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.