با توقف مقابل افریقای جنوبی، افغانستان از راه‌یابی به نیمه‌نهایی جام جهانی کریکت بازماند

جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۱۹

تیم ملی کریکت افغانستان امروز در نهمین مسابقه‌اش در جام جهانی ٥٠ آوره کریکت ٢٠٢٣، مقابل افریقای جنوبی به میدان رفت و با تفاوت پنج ویکت شکست خورد. افغانستان در این دیدار در ٥٠ آور ٢٤٤ دوش انجام داد. افریقای جنوبی در ٤٧.٣ آور هدف را تکمیل کرد و برنده مسابقه شد.

قرعه را افغانستان برد و ابتدا توپ‌زنی کرد. این تیم در ٥٠ آور با از دست دادن تمام بازیکنانش، ٢٤٥ دوش برای افریقای جنوبی هدف تعیین کرد.

عظمت الله عمرزی با انجام ٩٧ دوش روز خوبی را پشت سرگذاشت؛ اما سایر توپ‌زنان افغانستان ایستادگی لازم را در زمین مسابقه نداشتند.

در وقت دوم راشد خان و محمد نبی دو ویکت از حریف گرفتند و ویکت دیگر را نیز مجیب الرحمن کسب کرد؛ اما این کافی نبود و افریقای جنوبی دو و نیم آور مانده به پایان مسابقه، هدف تعیین شده را تکمیل کرد.

افغانستان در این دیدار پنجمین باخت خود را در جام جهانی تجربه کرد و نتوانست به جمع چهار تیم پایانی راه یابد.

تیم ملی کریکت افغانستان از ٩ مسابقه‌ای که در جام جهانی انجام داد، چهار پیروزی بدست آورد و جایگاه ششم را کسب کرد.

با این جایگاه افغانستان جواز حضور در جام قهرمانان کریکت ٢٠٢٥ را بدست آورد. از نظر کارشناسان کریکت کسب چهار پیروزی توسط ملی‌پوشان افغانستان در جام جهانی نتیجه قناعت‌بخش بود و توانست اعتماد به نفس را به تیم تزریق کند.

افغانستان در این دوره تیم‌های پاکستان، سریلانکا، انگلستان و هالند را شکست داد که سه تیم نخست، سابقه قهرمانی در جام جهانی را دارند.

هر چند برخی ملی‌پوشان نامدار افغانستان در این دیدارها در بهترین فرم خود ظاهر نشدند؛ اما تعداد دیگر بازیکنان فراتر از انتظار درخشیدند.

تیم افغانستان با میانگین سنی مناسب می‌تواند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن در سطح اول کریکت دنیا داشته باشد. این تیم بازیکنانی مثل نور احمد لکنوال، پدیده ١٨ ساله خود را به جهان کریکت معرفی کرد.

در مجموع هواداران ورزش و کارشناسان کریکت از نمایش و بازی‌های تیم ملی کریکت افغانستان در جام جهانی ٢٠٢٣ راضی هستند.

افغانستان مدعی صعود به نیمه‌نهایی و رسیدن به مقام‌های بالاتر بود که نتوانست به آن برسد؛ اما خود را به عنوان پدیده جدید دنیای کریکت به دنیا معرفی کرد و توانست نمایش خوبی داشته باشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها