دهها سیاستمدار اروپایی و امریکای لاتین رهبران اسرائیل را به 'نسل‌کشی' متهم کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۳

بیش از ۶۰ سیاستمدار چپگرای اروپایی و امریکای لاتین روز سه‌شنبه با امضا طوماری از دادگاه کیفری بین‌المللی، خواستند که درباره اقدام رهبران اسرائیل به دلیل «نسل‌کشی» تحقیق شود.

این سیاستمداران خواستار پایان یافتن «اشغال» غزه به دست اسرائیل شدند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که ایونه بلارا، وزیر حقوق اجتماعی اسپانیا درباره راه‌اندازی کارزاری برای جمع کردن امضا در این طومار گفت: «ما با سکوت و همدستی، اجازه نسل‌کشی نمی‌دهیم.»

در این طومار نام چند رهبر اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر، یوآو گالانت، وزیر دفاع و بزال اسموتریچ، وزیر مالیه ذکر شده است که آنها را به ارتکاب «نسل‌کشی»، «جنایت علیه بشریت» و «جنایات جنگی» متهم می‌کند.

در طومار این سیاستمداران همچنین آمده است که دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه شواهد کافی برای صدور حکم بازداشت علیه نتانیاهو و گالانت دارد.

ایونه بلارا، وزیر حقوق اجتماعی اسپانیا، جرمی کوربین، رهبر پیشین حزب کارگر بریتانیا، مانون اوبری، سیاستمدار فرانسوی، جوآنا مورتاگوا، سیاستمدار چپگرای پرتغالی و پیتر متنز از حزب کارگران بلجیم هم این طومار را امضا کرده‌اند.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد که این طومار پس از امضای سیاستمداران در ساعات اولیه برای همه باز بود که صدها نفر دیگر آن را امضا کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.