مک‌دونالد در بریتانیا هر هفته یک تا دو شکایت در مورد آزار جنسی در محیط کار دریافت می‌کند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۳

در پی نشر گزارش‌‌هایی مبنی بر آزارجنسی کارکنان مک‌دونالد در بریتانیا، رئیس این شرکت در بریتانیا به مجلس نمایندگان احضار شد.

آلیسترو مکرو ضمن عذرخواهی گفت که در سه ماه گذشته ۴۰۰ شکایت از کارمندان این رستورانت زنجیره‌ای دریافت کرده است.

به گزارش بی بی سی و دیگر رسانه‌های بریتانیایی، او افزود که تاکنون ۱۷ گزارش آزار جنسی تایید شده و ۲۷ مورد دیگر در حال بررسی است. همچنین، ۱۸ نفر اخراج شده اند. او قول داد که معضل آزار و اذیت کارمندان در محیط کار در شعبات این رستورانت معروف را از بین ببرد.

مک‌دونالد با داشتن ۱ هزار و ۴۵۰ رستورانت و بیش از ۱۷۰ هزار کارمند در بریتانیا دارای بیشترین کارمند جوان است. ۷۵ درصد نیروی کار آن بین ۱۶ تا ۲۵ سال سن دارند.

در ماه جولای بیش از ۱۰۰ کارمند مک‌دونالد با بی‌بی‌سی صحبت کردند و از آزار جنسی، نژادپرستی و قلدری برخی همکاران شان شکایت کردند. در این میان ۷۸ مورد آزار جنسی، ۱۸ مورد نژادپرستی و ۶ مورد همجنس‌گراهراسی بوده است.

آقای مکرو، رئیس عمومی مک‌دونالد در بریتانیا در کمیته بازرگانی مجلس نمایندگان بریتانیا توضیح داد که ۱۵۷ شکایت قبلا مورد بررسی قرار گرفته که در مقابل ۷۵ فرد اقدامات انضباطی صورت گرفته و در ماه سرطان ۱۸ فرد متهم نیز اخراج شده‌اند.

او از همه کسانی‌که تحت نظارت او در شعبه‌های مختلف مک‌دونالد مورد آزار جنسی، نژادپرستی و یا قلدری قرار گرفته‌اند، معذرت خواست و گفت ۲۴۹ پرونده دیگر در حال بررسی است.

مکرو گفت: «من خودم پدر یک نوجوان ۱۸ ساله هستم و کاملا درک می‌کنم که اگر فرزندش در معرض رفتارهایی باشد که در اینجا شناسایی شده، چه احساسی خواهد داشت.»

با این‌حال قربانیان در مجلس نمایندگان از بی‌تفاوتی مسئولان شرکت مکدونالد در بریتانیا نسبت به شکایات شان یادآوری کرده و گفته‌اند تاکنون به این شکایات رسیدگی نشده است.

این شکایات تنها چند ماه پس از امضای توافقنامه حقوقی با سازمان نظارت بر برابری صورت گرفته است. این توافق‌نامه حقوقی الزام‌آور، مک‌دونالد را ملزم و متعهد به اجرای برخی اقدامات برای محافظت بهتر از کارکنانش کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
کلکین
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.