پاکستان گزارش‌ها درباره فروش سلاح به اوکراین را تکذیب کرد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۵

وزارت خارجه پاکستان گزارش‌ رسانه‌ها درباره فروش سلاح از سوی این کشور به اوکراین را تکذیب کرد.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت خارچه پاکستان روز پنجشنبه، ۲۵ عقرب، در نشست خبری گفت که اسلام‌آباد نه به اوکراین سلاح می‌فروشد و نه به روسیه.

به گزارش روزنامه دان، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: «ما حتی در موقعیتی نیستیم که بگوییم کدام طرف در این درگیری از کدام سلاح استفاده می‌کند.»

خانم بلوچ افزود که سلاح‌هایی که پاکستان می‌فروشد دارای گواهی‌نامه است.

هفته گذشته، بی‌بی‌سی اردو گزارش داده بود اسنادی در اختیار دارد که نشان می‌دهد پاکستان به اوکراین سلاح فروخته است.

براساس گزارش بی‌بی‌سی اردو، جنرال قمر جاوید باجوا، فرمانده سابق ارتش پاکستان در ۱۲ اگست ۲۰۲۲ در اکادمی نظامی سلطنتی بریتانیا سخنرانی کرد. طبق این گزارش، همزمان با سخنرانی باجوا در لندن یک هواپیمای باری نظامی بریتانیا در میدان هوایی نور خان در راولپندی فرود آمد. برپایه گزارش بی‌بی‌سی این هواپیما پنج بار در این فرودگاه، برای انتقال تسلیحات فرود آمده است.

در ماه سرطان امسال وزیر خارجه اوکراین به اسلام‌آباد رفت. بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پیشین پاکستان در آن زمان در کنفرانس خبری مشترکی که با همتای اوکراینی خود داشت، گزارش‌ها درباره ارسال سلاح و تجهیزات نظامی کشورش به اوکراین را تکذیب کرد.

وبسایت انترسپت در ماه سنبله سال جاری گزارش داد که پاکستان در ازای دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول، به اوکراین سلاح می‌فرستد. وزارت خارجه پاکستان در آن زمان هم این گزارش را تکذیب کرده بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها