گروهی از روحانیون پاکستان در دیدار با رئیس ارتش از اخراج پناهجویان افغان حمایت کردند

جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۲۶

شماری از روحانیون پاکستانی در دیدار با عاصم منیر، رئیس ستاد ارتش این کشور از اخراج مهاجران افغان حمایت کردند.

آنها با پشتیبانی از موضع پاکستان درباره عدم «صدور تروریسم از خاک افغانستان»، از طالبان خواستند که برای رفع نگرانی‌های امنیتی اقدام کند.

وزارت خارجه پاکستان روز پنجشنبه، ۲۵ عقرب، اعلام کرد که اسلام‌آباد اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد اعضای تحریک طالبان پاکستان با برخی «مهاجران غیرقانونی» در این کشور تماس دارند.

زهرا ممتاز بلوچ، سخنگوی این وزارت گفته است که شبه‌نظامیان تحریک طالبان پاکستان در افغانستان پناهگاه‌های مخفی دارند.

رئیس ستاد ارتش پاکستان از روحانیون پاکستانی خواست تا برای باطل کردن تبلیغات گمراه‌کننده افراط‌گرایان و گروه‌های تروریستی تندرو اقدام کنند و از شکاف‌های داخلی ناشی از اختلافات جلوگیری کنند.

روحانیون پاکستانی از طرح اخراج مهاجران افغان در حالی حمایت کرده‌اند که رئیس جمعیت علمای اسلام پاکستان از این طرح انتقاد کرده است.

او هفته پیش گفت که حکومت پاکستان از «ستیزه‌جویی» در افغانستان و پاکستان ناراضی است و بار این نارضایتی را پناهجویان افغان بر دوش می‌کشند.

مقام‌های پاکستانی گفته‌اند که پس از روی کار آمدن طالبان خشونت در پاکستان ۶۰ درصد و حملات انتحاری ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

پاکستان در توجیه اقدام این کشور برای اخراج صدها هزار شهروند افغان گفته این اقدام پاسخی به عدم تمایل طالبان برای کنترول شبه‌نظامیانی است که از خاک افغانستان برای حملات در پاکستان استفاده می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.