نماینده پارلمان هالند: چگونه ممکن است یک عضو طالبان آزادانه در اتحادیه اروپا سفر کند؟

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

کارولین ون‌در پلاس، عضو مجلس نمایندگان هالند به اعطای ویزا به یک مقام طالبان و سفر او به کشورهای اروپایی اعتراض کرد.

او خطاب به نخست‌وزیر هالند گفت عضو سازمانی که زنان را سرکوب می‌کند و با گروه‌های تروریستی همکاری دارد، نباید ویزا دریافت کند.

خانم ون در پلاس این سوالات را به نمایندگی از حزب کشاورز شهروند، به نخست‌وزیر و وزیر صحت هالند مطرح کرده است و خواسته تا سه روز آینده به این سوالات پاسخ ارایه شود.

عبدالباری عمر، رئیس اداره غذا و دوای طالبان روز شنبه، ۲۷ عقرب، در شبکه اجتماعی اکس نوشت هنوز در اروپا حضور دارد. او گفت در روزهای گذشته در سفر به هالند، بلجیم، سلواکیا و آلمان با شماری از «سفرا و دیپلومات‌های افغانستان» دیدار کرده است.

کارولین ون‌در پلاس روز یکشنبه در شبکه اکس نوشت:« نماینده رژیمی که زنان را سرکوب می‌کند، مردم را می‌کشد و با سازمان‌های "تروریستی" همکاری می‌کند چگونه موفق به دریافت ویزا شده است.»

او افزود:« چرا سازمان استخبارات هالند از حضور نماینده یک جریان "تروریستی" در لیست تحریم اروپا در هالند اطلاع نداشت؟»

خانم ون در پلاس همچنین گفت:« هلند چه اقداماتی را برای اطمینان از اینکه نمایندگان طالبان یا دیگر گروه‌های "تروریستی" در آینده نمی‌توانند در داخل اروپا آزادانه حرکت کنند، داشته باشد؟»

انتشار مشترک این مقام طالبان و وزیر صحت هالند جنجال زیادی به پا کرده است که او را مجبور به عذرخواهی کرد. ارنست کویپرس روز شنبه، ۲۷ عقرب، در یادداشتی که در شبکه اجتماعی اکس منتشر کرد، نوشت گرفتن این عکس یک اشتباه بود و مطلقاً نباید اتفاق می‌افتاد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها