لیگ قهرمانان فوتبال آسیا؛ هر چهار نماینده فوتبال عربستان به مرحله حذفی صعود کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۴

مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در پنج گروه غرب آسیا تکمیل شد و ٨ تیم برتر مشخص شدند. از گروه اول تیم‌های العین و الفیحا، از گروه دوم نسف قارشی، از گروه ٣ تیم‌های الاتحاد و سپاهان، از گروه ٤ تیم‌های الهلال و نوبهار و از گروه ٥ نیز تیم النصر به مرحله حذفی صعود کردند.

امشب بازی‌های آخر مرحله گروهی و در دو گروه اول و پنجم برگزار شد. در گروه اول، تیم العین امارات که صعودش قطعی بود، با نتیجه دو بر یک آخال ترکمنستان را شکست داد.

تیم الفیحا از عربستان که امید چندانی برای صعود نداشت، توانست با نتیجه درخشان ١-٤ پاختاکور اوزبیکستان را شکست دهد و به عنوان بهترین تیم دوم همراه با العین به دور بعد صعود کند.

در گروه پنجم، النصر عربستان که نیازی به امتیاز بازی با استقلال تاجیکستان نداشت، در زمین این تیم ١-١ مساوی کرد و به عنوان صدرنشین مقتدر به دور رفت.

پرسپولیس ایران که برای صعود نیاز به پیروزی داشت، در خانه‌اش ١-٢ مقابل الدوحیل قطر شکست خورد و از لیگ قهرمانان آسیا حذف شد.

الدوحیل که خودش نیز حذف شده بود، با کریستف گالتیه، مربی فرانسوی‌اش، توانست پرسپولیس را در برابر چشمان هوادارانش شکست دهد و موجب صعود الفیحای عربستان شود.

به این ترتیب، تیم‌های النصر، الهلال، الاتحاد و الفیحای عربستان (هر چهار نماینده این کشور)، تیم العین از امارات، نسف قارشی و نوبهار اوزبیکستان (دو نماینده) و سپاهان ایران به مرحله حذفی راه یافتند.

تیم‌های النصر، الهلال، الاتحاد، العین، نسف قارشی به عنوان سر گروه و تیم‌های سپاهان، نوبهار و الفیحا به عنوان سه تیم برتر دوم غرب آسیا به دور بعد رفتند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.