سانتوس به دسته پایین‌تر سقوط کرد و هواداران خشمگین، موتر بازیکنان را آتش زدند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

تیم سانتوس که یکی از تاریخی‌ترین باشگاه‌های فوتبال در برازیل است و بازیکنانی مثل پله، روبینیو، نیمار و رودریگو را به دنیای فوتبال معرفی کرده، پس از ١١١ یازده سال، برای نخستین‌بار به دسته پایین‌تر سقوط کرد و هواداران خشمگین سانتوس موتر بازیکنان این تیم را در کنار ورزشگاه آتش زدند

سانتوس وقتی در خانه‌اش دو بر یک به فورتالزا باخت، سقوطش به دسته پایین‌تر لیگ سری‌آ برازیل قطعی شد. سانتوس به همراه پالمیراس و سائوپائولو سه باشگاهی بودند که هیچ وقت به دسته پایین‌تر سقوط نکرده بودند.

سانتوس در رقابت‌های این فصل لیگ سری‌آ برازیل با ١١ برد، ١٠ مساوی و ١٧ شکست و کسب ٤٣ امتیاز در ٣٨ بازی، لیگ را در رده هفدهم به پایان برد. پیش از این سقوط امریکا مینیرو، کوریتیبا و گویاس به دسته پایین‌تر قطعی شده بود.

تیم فوتبال پالمیراس برای دومین دوره متوالی، جام قهرمانی لیگ سری‌آ برازیل را به دست آورد. این تیم که پیش از این قهرمانی خود را در هفته گذشته مسابقات قطعی کرده بود، در هفته پایانی با تساوی مقابل کروزیرو، ۷۰ امتیازی شد و بالاتر از گرمیو و اتلتیکو، فاتح فوتبال برازیل شد.

حضور پله در سانتوس به این باشگاه اعتبار جهانی بخشید. باشگاهی که در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ دوران طلایی خود را سپری می‌کرد، موفق به کسب ۱۰ عنوان قهرمانی ایالتی و ۶ لیگ برازیل شد.

این تیم در سال‌های ١٩٦٢ و ١٩٦٣ کوپا لیبرتادورس را فتح کرد و در همان سال‌ها در رقابت‌هایی که بین تیم‌های برتر اروپا و امریکای جنوبی برگزار می‌شد، فاتح جام بین قاره‌ای شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.