وزارت خارجه هند: سفارت افغانستان در دهلی زیر بیرق دولت پیشین فعالیت می‌کند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

وزارت خارجه هند پنجشنبه گفت که سفارت و قنسولگری‌های افغانستان در هند به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفت اهتزاز بیرق دولت پیشین افغانستان در این سفارت نشان می‌دهد که وضعیت نهادهای دیپلوماتیک افغانستان تغییری نکرده است.

هفته گذشته معاون وزارت خارجه طالبان اعلام کرد که سفارت و قنسولگری‌های افغانستان در هند زیر نظر آنها کار می‌کند. سفیر سابق افغانستان در هند نیز گفته بود که حکومت هند آنها را به تعامل با طالبان تشویق کرده بود.

آریندام باغچی، سخنگوی وزارت خارجه هند در یک کنفرانس خبری گفت: «شما با مشاهده بیرق[سفارت] می‌‌دانید که آنها از چه کسی نمایندگی می کنند. موضع ما در قبال این نمایندگی‌ها تغییر نکرده است.»

به نقل از خبرگزاری پی‌تی‌آی هند، سخنگوی وزارت خارجه از دادن پاسخ صریح به این که آیا دیپلومات‌ها از دولت پیشین نمایندگی می‌کنند یا از امارت طالبان، خودداری کرد و گفت که دیپلومات‌های افغان به کار خود برای ارائه خدمات قنسولی برای شهروندان افغانستان ادامه می‌دهند.

هند تا هنوز حکومت طالبان را به رسمیت نشناخته است اما یک هیئت هندی در سفارت این کشور در کابل فعالیت دارد. حکومت هند قبلا اعلام کرده بود که آنها عمدتاً بر ارائه کمک‌های هند به مردم افغانستان نظارت خواهند کرد.

فرید ماموندزی، سفیر پیشین افغانستان، در ۳ قوس اعلام کرده بود که به دلیل مشکلات مستمری که وزارت خارجه هند ایجاد کرده، سفارت افغانستان را در دهلی بست.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.