یک فرمانده پیشین پولیس محلی به ضرب گلوله افراد ناشناس در هرات کشته شد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

منابع محلی می‌گویند که روز یکشنبه افراد ناشناس به سوی موتر محمد نعیم جمشیدی، فرمانده پیشین پولیس محلی در ولسوالی رباط سنگی هرات آتش گشودند و او کشته شد.

به گفته منابع، در این حادثه یک نفر دیگر نیز زخمی شده است.

آقای جمشیدی که از بزرگان قوم جمشیدی است، در گذشته جز نیروهای جهادی بود و بعدا در دولت پیشین به نیروهای خیزش مردمی پیوست. او تا پایان حکومت اشرف غنی به عنوان فرمانده پولیس محلی در رباط سنگی کار می‌کرد.

طالبان تا هنوز درباره این حادثه ابزار نظر نکرده است. دفتر والی طالبان در هرات نیز به پرسش‌های افغانستان اینترنشنال درباره کشته شدن نعیم جمشیدی پاسخی نداد.

تا هنوز دلایل این حمله و هویت ضاربان مشخص نشده است، اما در دو سال گذشته بارها گزارش‌هایی درباره کشته شدن اعضای ارتش و پولیس محلی سابق افغانستان نشر شده است.

سازمان‌های حقوق بشری طالبان را به کشتن نظامیان پیشین متهم کرده‌اند. دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان با نشر گزارشی در ماه اسد گفت که با وجود عفو عمومی طالبان، در دو سال گذشته، ۸۰۰ مورد نقض حقوق بشر علیه نیروهای امنیتی سابق را ثبت کرده است.

یوناما گفته دست‌کم ۲۱۸ مورد قتل‌ مقام‌‌های حکومتی و اعضای نیروهای امنیتی پیشین توسط طالبان را ثبت کرده و عاملان آن بازداشت نشدند.


خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.