شبکه ان‌بی‌سی: امریکا خود را برای حمله سایبری به ایران آماده می‌کند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

ان‌بی‌سی نیوز از آمادگی ایالات متحده برای انجام حملات سایبری علیه ایران خبر داد و نوشت این اقدام ممکن است برای «هفته‌ها» ادامه یابد.

این شبکه نوشت واکنش ایالات متحده علیه کشته شدن سه سربازش در اردن شامل یک «کارزار تلافی‌جویانه ترکیبی» است.

در گزارش آمده است که بخشی از این کارزار به حمله به مواضع جمهوری اسلامی در خارج از ایران اختصاص دارد و بخشی دیگر نیز به انجام حملات سایبری علیه زیرساخت‌های حکومت مربوط خواهد شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده روز ۱۱ دلو گفته بود درباره شیوه واکنش این کشور به حمله پهپادی نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در اردن تصمیمش را گرفته است اما جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه نداد.

پیش از این آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا تاکید کرده بود رویکرد این کشور در زمینه واکنش به حمله یاد شده «چند سطحی» خواهد بود.

کاخ سفید نیز در اظهار نظر مشابهی از «مرحله‌ای» بودن واکنش ایالات متحده خبر داده بود.

در روزهای گذشته گزارش‌هایی درباره اهداف احتمالی حمله تلافی‌جویانه امریکا علیه ایران منتشر شده است اما تا کنون جزئیاتی درباره حملات سایبری بالقوه این کشور به جمهوری اسلامی ارائه نشده است.

آخرین حمله سایبری جدی صورت گرفته علیه ایران به ماه قوس گذشته مربوط می‌شود؛ زمانی که گروه هکری «گنجشک درنده» با نفوذ به جایگاه‌های سوخت موجب توقف کامل عملیات سوخت‌رسانی در کشور شد.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران گروه را به دولت اسرائیل منتسب کردند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
وادی رقابت
فیلمستان

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.