سخنگوی وزارت خارجه امریکا: طالبان سرکوب خواسته‌های مشروع مردم را متوقف کند

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

سخنگوی وزارت خارجه امریکا در نشست خبری به افغانستان اینترنشنال گفت که ایالات متحده از طالبان خواسته است که سرکوب مطالبات مشروع مردم افغانستان را متوقف کند.

میتو میلر افزود از «طالبان می‌خواهیم اقدامات لازم را برای مشروعیت بین‌المللی انجام دهد.»

میتو میلر روز پنجشنبه در پاسخ به مرضیه حسینی، خبرنگار افغانستان اینترنشنال درباره نشست کمیته روابط خارجی مجلس سنای امریکا در مورد شرایط همکاران سابق این کشور در افغانستان اظهار بی‌اطلاعی کرد.

او گفت که مایل نیست در مورد جزئيات این نشست نظر بدهد.

روز چهارشنبه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا میزگردی با حضور هشت نفر شامل نظامیان پیشین امریکایی در افغانستان و سنجر سهیل، روزنامه‌نگار افغان، برای بررسی کشتار و شکنجه نیروهای امنیتی و همکاران سابق افغان امریکا برگزار کرد.

الیزابت لن، نظامی پیشین امریکا چهارشنبه به نمایندگان کانگرس گفت نظامیان سابق افغان تحت پیگرد بیرحمانه طالبان هستند. در این مورد، سنجر سهیل، روزنامه نگار افغان گفت بیش از ۴۰۰ مورد کشتار و شکنجه نظامیان سابق و بستگان شان را در طول ۶ ماه اول حکومت طالبان ثبت کردند.

از سوی دیگر سی‌ان‌ان گزارش داد که نزدیک به ۸۰ هزار کارمند محلی سابق امریکا در افغانستان که واجد شرایط ویزای ویژه مهاجرتی ایالات متحده اند، در افغانستان و کشورهای همسایه در انتظار تخلیه به سر می‌برند.

سخنگوی وزارت خارجه امریکا به افغانستان اینترنشنال گفت این کشور روی این پرونده‌ها کار می‌کند و تلاش جریان دارد تا این روند سریع ادامه پیدا کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
آخرین شاه ایران
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.