دختران ورزشکار افغان، دو مدال طلا و برنز از مسابقات تکواندوی آزاد ترکیه کسب کردند

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲

تکواندوکاران عضو تیم پناهندگان افغان مقیم ایران که در یازدهمین دوره رقابت‌های تکواندوی آزاد بین‌المللی G1 ترکیه شرکت کرده‌اند، موفق شدند یک مدال طلا توسط ملیکا بربری در بخش پومسه و یک مدال برنز توسط فاطمه جامی در بخش مبارزه کسب کنند. در این رقابت‌ها ١٧١٤ تکواندوکار حضور دارند.

سه ورزشکار افغان به نام‌های ملیکا بربری در بخش دختران و پومسه (فرم) نونهالان، حسام حامدی در رقابت‌های پسران و بخش نوجوانان ٧٨+ کیلوگرام و فاطمه جامی در وزن منفی ٥٥ کیلوگرام مبارزه و بخش دختران شرکت کرده‌اند.

این رقابت‌ها از نهم تا چهاردهم فبروری ٢٠٢٤ در شهر آنتالیای ترکیه برگزار می‌شود. در روز اول این مسابقات، در بخش پومسه نونهالان، ملیکا بربری از افغانستان که با ٢١ ورزشکار دیگر رقابت می‌کرد، توانست به مدال طلا برسد.

فاطمه جامی، دیگر دختر افغان که در رقابت‌های مبارزه شرکت کرده بود، در اولین رقابت، آوا عبدالهیان از ایران را شکست داد، در مسابقه دوم مقابل ایتان بلینای از ترکیه که دارای رنکینگ چهارم جهان بود پیروز شد، در مسابقه سوم و یک‌هشتم نهایی مقابل دیگر تکواندوکار ترکیه به نام ایسران ناز برنده شد، در رقابت چهارم و یک‌چهارم نهایی، از سد ایلیف نور از ترکیه عبور کرد و راهی نیمه‌نهایی شد.

جامی در نیمه‌نهایی مقابل ایزان کادار سیلا باز هم از ترکیه به میدان رفت و مغلوب شد تا به مدال برنز برسد.

فاطمه جامی چندی پیش از رقابت‌های تکواندوی آزاد G2 امارات متحده عربی نیز با دو برد و یک باخت، مدال برنز گرفته بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.