شورای روابط امریکایی-اسلامی:مسلمان‌ستیزی در امریکا در ۳۰ سال اخیر به بالاترین حد رسیده است

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

شورای روابط امریکایی-اسلامی(CAIR) روز سه شنبه در گزارشی از افزایش ۵۶ درصدی حملات و رفتارهای تبعیض‌آمیز علیه مسلمانان در سال ۲۰۲۳ در امریکا خبر داد.

بر اساس این گزارش، اسلام‌هراسی در امریکا پس از آغاز جنگ غزه به شدت افزایش یافته است.

بر اساس آمار شورای روابط امریکایی_اسلامی،در سال ۲۰۲۳، هشت هزار و ۶۱ شکایت درباره حمله به مسلمانان در این کشور به ثبت رسیده است که در مقایسه با سال پیش از آن، رشدی ۵۶ درصدی نشان می‌دهد.

حدود سه هزار و ۶۰۰ حمله تنها از اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۳ رخ داده‌اند.

شمار حملات علیه مسلمانان در سال ۲۰۲۳ در طول ۳۰ سال فعالیت شورای روابط امریکایی-اسلامی بی‌سابقه بوده است.

موارد خشونت‌بار مسلمان‌ستیزی در ایالات متحده شامل چاقوکشی و تیراندازی بوده است. در ماه اکتوبر سال گذشته کودکی شش ساله فلسطینی‌تبار در امریکا به دست صاحب‌خانه‌اش با ضربات چاقو کشته شد.

علاوه بر آن، در ماه نوامبر سال گذشته تیراندازی به سه دانش‌آموز فلسطینی و چاقو زدن یک مرد فلسطینی امریکایی در ماه فبروری در امریکا اتفاق افتاده است.

در این گزارش آمده است: «عامل اصلی پشت این موج تشدید اسلام‌هراسی، تشدید خشونت در اسرائیل و فلسطین در اکتوبر ۲۰۲۳ بود.»

گروه‌های حقوق بشری می‌گویند بحران کنونی خاورمیانه منجر به رشد اسلام‌هراسی، یهودستیزی و تبعیض علیه فلسطینیان در نقاط مختلف جهان شده است.

به گفته شورای روابط امریکایی-اسلامی، بیشترین شکایت‌ها در سال ۲۰۲۳ در حوزه‌های مهاجرت و پناهندگی، تبعیض شغلی، جنایات ناشی از تنفر و تبعیض آموزشی علیه مسلمانان به ثبت رسیده است.

این شورا افزود آمار موجود از بررسی اظهارات عمومی و ویدیوهای منتشر شده و نیز گزارش‌های مردمی از طریق ایمیل و سیستم ثبت شکایت آنلاین به دست آمده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.