رحمت‌الله نبیل: در حمله پهپادی در غزنی اعضای القاعده شبه‌قاره هند هدف قرار گرفتند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی گفت در حمله پهپادی در ولسوالی گیروی غزنی، اعضای القاعده شبه‌قاره هند هدف قرار گرفتند. او افزود این حمله از پایگاهی در پاکستان انجام شد.

منابع به افغانستان اینترنشنال گفتند که ۱۲ نفر در این حمله کشته شدند.

افغانستان اینترنشنال به نسخه‌ای از نامه‌ای دست‌یافته که براساس آن، رهبر طالبان در مورد حمله هواپیمای بی‌سرنشین در گیرو در غزنی و نظارت این هواپیما جلسه اضطراری تشکیل داده است.

دفتر والی طالبان در غزنی روز یکشنبه هفته گذشته، ششم حمل، گفته بود که در نتیجه انفجار یک سرگلوله باقی مانده از دوران حمله شوروی سابق در روستای زدران ولسوالی گیرو، پنج زن و چهار کودک کشته شدند.

اما منابع در گفت‌وگو با افغانستان اینترنشنال‌ این بیانیه طالبان را رد کردند و گفتند که این رویداد ناشی از حمله هواپیمای بی‌سرنشین بود که در آن ۱۲ نفر شامل سه کارمند وزارت معادن از جمله پسر مطیع‌الله بخت‌زوی، عضو کمیسیون ارزیابی این وزارت، دو جنگجوی طالبان، چهار زن و سه کودک کشته شدند.

پس از نشر این خبر،‌ رحمت‌الله نبیل در صفحه اکس نوشت که هدف حمله اعضای گروه القاعده شبه‌قاره هند بود که برای تاسیس 'خلافت اسلامی' در پاکستان، هند، بنگلادش و میانمار، با این کشورها در جنگ است.

نبیل گفت پهپادی که این حمله را انجام داد، از پایگاهی در پاکستان برخاسته بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
معدن طلا

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.