ترامپ پناهجویان 'غیرقانونی' در امریکا را 'حیوانات' خواند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

دونالد ترامپ در سخنرانی در میشیگان، پناهجویان «غیرقانونی» در امریکا را «حیوانات» خواند. او با اشاره به قتل یک دانشجو به‌دست یک پناهجو گفت: «دموکرات‌ها می‌گویند آنها را حیوان نگو. آنها انسان‌اند. من گفتم نه، آنها انسان نیستند... آنها حیوانات‌اند.»

دونالد ترامپ که پیش از این هم اظهارات مشابه درباره پناهجویان «غیرقانونی» داشته، درباره لیکن رایلی، دانشجوی ۲۲ ساله گرجستانی صبحت کرد که گفته می‌شود توسط یک مهاجر «غیرقانونی» ونزوئلایی به قتل رسیده است. ترامپ گفت: «برخی مهاجران مادون انسان‌اند.»

رئيس‌جمهور پیشین امریکا ادعا کرد که پناهجویانی که به گونه غیرقانونی از مرز مکسیکو وارد امریکا می‌شوند، از زندان‌های کشورهای‌شان فرار می‌کنند و دست به جنایت‌های خشونت‌آمیز در ایالات متحده می‌زنند.

هرچند اطلاعات کمی درباره مهاجرت جنایتکاران به امریکا وجود دارد، اما تحقیقات نشان می‌دهد که افرادی که به طور غیرقانونی در امریکا زندگی می‌کنند، آمار جرایم آنها بالاتر از شهروندان بومی ایالات متحده نیست.

ترامپ در این سخنرانی خود همچنین بار دیگر هشدار داد که اگر در انتخابات آینده امریکا پیروز نشود، هرج‌ومرج و خشونت ایالات متحده را فرا خواهد گرفت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.