جبهه آزادی و جبهه مقاومت ملی اولین نشست مشترک را برگزار کردند

شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

جبهه آزادی و جبهه مقاومت ملی، دو جریان نظامی مخالف طالبان به مناسبت اولین سالگرد کشته شدن نیروهای جبهه آزادی به‌دست طالبان نشست مشترک برگزار کردند. یاسین ضیا و احمد مسعود در این نشست بر اتحاد این دو جبهه و بر تداوم مبارزه علیه طالبان تاکید کردند.

اکمل امیر، فرمانده مشهور جبهه آزادی پارسال در ۲۲ حمل با شش تن از همکارانش هر یک عبدالبصیر اندرابی، قربان‌علی بامیانی، فهیم سالنگی، برهان‌الدین اندرابی، عبدالصبور فاریابی و حسین سمنگانی در دره کوکلامی سالنگ در نبرد با طالبان کشته شدند.

رهبران جبهه آزادی و جبهه مقاومت ملی در این نشست شرکت کردند. این اولین نشست این دو جریان نظامی علیه طالبان بود.

یاسین ضیا از جریان‌های مخالف طالبان خواست تا به مدت سه‌ماه متحد شده و علیه این گروه حمله کنند.

آقای ضیا بر مبارزه نظامی علیه طالبان تاکید کرد. او ادعای طالبان مبنی بر تامین امنیت و سرکوب داعش را کذب خواند و گفت که طالبان با همکاری با گروه‌های شبه‌نظامی «بازی بزرگی» را به راه انداخته است.

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی در این نشست گفت که کشته شدگان جبهه آزادی و مقاومت ملی متعلق به یک جبهه یا یک خانواده نیستند بلکه مربوط به همه افغانستان است. او از مبارزه جبهه آزادی علیه طالبان قدردانی کرد.

آقای مسعود افزود که برخی تلاش می‌کنند در رسانه‌های اجتماعی میان جبهه مقاومت ملی و جبهه آزادی اختلاف ایجاد کنند. او تاکید که اتحاد و همبستگی میان این دو جبهه زیاد است.

آقای مسعود از سرگیری حملات جبهه آزادی علیه طالبان را ستود.

جبهه آزادی در اوایل ماه رمضان برای یک ماه حملات خود را متوقف کرده بود. این جبهه روز جمعه اعلام کرد که مبارزه خود علیه طالبان را از سر گرفته و یک عضو طالبان را در کابل کشته و عضو عضو دیگر آن را زخمی کرده است.

پس از تسلط طالبان بر افغانستان، جبهه آزادی و جبهه مقاومت ملی تشکیل شدند. این دو جبهه در جریان نزدیک به سه سال گذشته حملات متعددی علیه طالبان در مناطق مختلف افغانستان انجام داده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
فرهنگ افغانستان
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها