امریکا متحد وزیر امنیت اسرائیل و دو نهاد حامی شهرک‌نشینان در کرانه باختری را تحریم کرد

جمعه ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

امریکا یکی از متحدان وزیر امنیت ملی اسرائیل و دو نهادی که برای شهرک‌نشینان متهم به خشونت در کرانه باختری پول جمع‌آوری کرده‌اند را تحریم کرد. سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت که اعضای این سازمان‌ها در «خشونت و بی‌ثباتی در کرانه باختری» دست داشته‌اند.

تحریم‌ها نشان‌دهنده ناامیدی فزاینده ایالات متحده از سیاست‌های بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل است. این تحریم‌ها در فهرست تحریم‌هایی که در سال جاری علیه پنج شهرک‌نشین و دو پایگاه غیرمجاز اعمال شده‌اند، افزوده شد.
وزارت خزانه‌داری امریکا در گزارشی اعلام کرد که تحریم‌های روز جمعه، هر گونه دارایی افراد مورد هدف را مسدود می‌کند و عموما امریکایی‌ها را از معامله با آنها منع می‌کند.

واشنگتن، بن زیون گوپستین، بنیان‌گذار و رهبر گروه «لهاوا»، گروه راست‌ افراطی اسرائیلی را تحریم کرده است.

دو سازمانی که برای حمایت از شهرک‌نشینان متهم به خشونت کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌کرد را هم تحریم کرده است.
سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت: «در روزهای اخیر گوپستین و اعضای گروه او در اقدامات یا تهدیدهای خشونت‌آمیز علیه فلسطینی‌ها و تشدید خشونت‌ها در کرانه باختری در روزهای اخیر دست داشته‌اند.»

اتحادیه اروپا نیز روز جمعه اعلام کرد که با اعمال تحریم‌ها علیه «لهاوا» و سایر گروه‌های مرتبط با شهرک‌نشینان خشن موافقت کرده است.
گوپستین، برجسته‌ترین شخصیت اسرائیلی که هدف تحریم‌های امریکا قرار گرفته از نزدیکان ایتامار بن گویر، وزیر امنیت ملی اسرائیل است که خود در شهرک‌های کرانه باختری زندگی می‌کند.

بن گویر گفته لهاوا و «شهرک نشینان عزیز ما هستند که هرگز درگیر تروریسم نبوده‌اند و به کسی آسیب نرسانده‌اند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها