دادستان‌ها در دادگاه پرونده حق‌السکوت، ترامپ را به فساد در انتخابات ۲۰۱۶ امریکا متهم کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۴

دادستان‌ها در دادگاه پرونده پرداخت حق‌السکوت به استورمی دنیلز، ستاره فیلم‌های پورن، رئيس‌جمهور پیشین امریکا را به فساد در انتخابات ۲۰۱۶ متهم کردند. آنها گفتند دونالد ترامپ با پنهان‌ کردن رابطه‌ جنسی‌اش با استورمی دنیلز، قانون را نقض کرده است.

نخستین روز جلسه این دادگاه جنایی علیه دونالد ترامپ روز دوشنبه در منهتن برگزار شد.

ترامپ متهم است که مبلغ ۱۳۰ هزار دالر را که مایکل کوهن وکیل، وقتش به استورمی دنیلز، با نام واقعی استفانی کلیفورد، ستاره فیلم‌های پورن قبل از انتخابات سال ۲۰۱۶ پرداخت کرده بود، پنهان کرده است تا در مورد رابطه‌ای جنسی که استورمی دنیلز می‌گوید یک دهه قبل از آن داشته‌اند، سکوت کند.

دادستان‌ها در دادگاه اقدام ترامپ را «تلاشی مجرمانه برای فریب‌ رای‌دهندگان» و دست زدن به فساد در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ امریکا خواندند.

متیو کولانجلو، یکی از دادستان‌های این پرونده گفت که اقدام ترامپ یک توطئه برنامه‌ریزی شده، هماهنگ و طولانی مدت برای تاثیرگذاری بر انتخابات ۲۰۱۶ بود تا او به کمک هزینه‌های غرقانونی، افرادی را که درباره رفتارهایش «حرف‌های بدی» داشتند، ساکت کند. او تصریح کرد به طور فشرده و ساده «این یک تقلب انتخاباتی بود.»

وکیل ترامپ در دادگاه به اعضای هیئت منصفه گفت که موکل او هیچ جنایت مرتکب نشده و دادستان‌ها نباید این پرونده را ارائه می‌کردند.

دونالد ترامپ همچنین با سه پرونده جنایی دیگر از جمله تلاش برای براندازی نتایج انتخابات ۲۰۲۰ و نگهداری اسناد محرمانه پس از ترک کاخ سفید روبه‌رو است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
افغانستان و همسایگانش

رادیو

پادکست‌ها