بایدن و ترامپ درباره زمان برگزاری مناظره‌‌های انتخاباتی موافقت کردند

چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

جو بایدن و دونالد ترامپ توافق کردند که در دو مناظره تلویزیونی برای انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا در جون و سپتامبر شرکت کنند.

اولین مناظره آن‌ها هفتم سرطان به میزبانی شبکه سی‌ان‌ان و دومین مناظره ۲۰ سنبله توسط شبکه ای‌بی‌‌سی برگزار خواهد شد.

به گزارش رویترز، پس از آن‌که دموکرات‌ها شرایط خود را برای مناظره انتخاباتی با رییس‌جمهور پیشین مطرح کردند، بایدن گفت که آماده مناظره، «هرکجا، هر زمان و هر مکان است.»

مدیران ستاد انتخاباتی ترامپ گفتند: «رییس‌جمهور ترامپ دعوت سی‌ان‌ان برای مناظره در ۲۷جون را پذیرفته است.»

مخاطبان و طرفداران این دو نامزد در مناظره اول که قرار است در آتلانتا برگزار شود، شرکت نمی‌کنند. اسامی مجریان این برنامه هم متعاقبا اعلام خواهد شد.

ترامپ در در شبکه اجتماعی خود با نام «تروث سوشال» نوشت او به درخواست شبکه فاکس‌نیوز برای شرکت در مناظره‌ای در تاریخ ۱۱ میزان پاسخ مثبت داده است.

تیم انتخاباتی بایدن هنوز به دعوت فاکس‌نیوز پاسخ نداده است.

پیش‌تر بایدن در اقدامی سنت‌شکنانه پیشنهاد برگزاری دو مناظره تلویزیونی را در ماه‌های جون و سپتامبر مطرح کرده بود. این پیشنهاد به سرعت مورد موافقت ترامپ قرار گرفت.

ترامپ پا را از این نیز فراتر گذاشته و خواستار برگزاری مناظرات ماهانه با بایدن شده است.

حرکت بایدن نشان می‌دهد که او مایل است برای بهبود جایگاهش در نزد رای دهندگان در ایالت‌های کلیدی، دست به ریسک حساب‌شده بزند.

او در نظرسنجی‌ها نسبت به ترامپ عقب است. رای‌دهندگان نگران سن رئیس‌جمهور کنونی و همچنان عملکرد اقتصادی‌ او هستند. بایدن ۸۱ ساله و ترامپ ۷۷ ساله است.

دستیاران بایدن فکر می‌کنند که مناظرات می‌تواند به ترامپ از نظر سیاسی آسیب بزند. زیرا، دیدگاه‌های او در باره مسایل مختلف، از جمله سقط جنین را در معرض قضاوت رای دهندگان قرار می‌دهد.

دموکرات‌ها فکر می‌کنند که نظرات ترامپ در مورد مسایل حساس جز نقاط ضعف سیاسی او است.
برعکس، دستیاران ترامپ باور دارند که بایدن مستعد اشتباهات لفظی است که این خود می‌تواند نگرانی‌های رای‌دهندگان درباره سن بالای رئیس‌جمهور را تشدید کند.

ترامپ پیش از این از مناظره با رقبای خود در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه خودداری کرده بود.

امریکایی‌ها پنجم نوامبر ۲۰۲۴ برای انتخاب رئیس‌جمهوری بعدی‌شان، پای صندوق‌های رای می‌روند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
جهان‌نما
خبرها
قدرت کلمات

رادیو

پادکست‌ها