متهم تجاوز جنسی و فراری سابق با والی طالبان دیدار کرد

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۳/۰۶

کرام‌الدین کریم، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال که دادستانی کل دولت پیشین او را به اتهام تجاوز جنسی مقصر شناخته بود، با والی طالبان در پنجشیر دیدار‌ کرد.

او در دولت پیشین به اتهام بردن دختران به اتاق کارش، مورد پیگرد قرار گرفت و به پنجشیر فرار کرد.

نیروهای دولت سابق نتوانستند در پنجشیر عملیات و او را بازداشت کنند. اکنون او دوباره به صحنه آمده و از کار والی طالبان ستایش کرده است. در این دیدار عمر زاخیلوال، وزیر مالیه سابق‌ نیز‌ حضور داشت.

کرام گفت که پیروزی طالبان «فخر برای مردم» است.

عمر زاخیلوال و کرام‌الدین کریم در این دیدار از «امنیت و آسایش در پنجشیر» و «کمک به استحکام» نظام طالبان سخن گفتند.

به نقل از خبرگزاری باختر، آنها گفته‌اند که مردم به‌ویژه باشندگان پنجشیر از عملکرد طالبان راضی هستند.

ظاهراً وزیر مالیه حکومت پیشین در دیدار با محمد آغا حکیم، والی طالبان در پنجشیر، انتقادها از این گروه را رد کرد و گفت: «شایعات در بیرون از کشور علیه امارت اسلامی از زمین تا آسمان فرق دارد.»

وزیر مالیه سابق افزود: «با روی کارآمدن نظام اسلامی، واقعاً در افغانستان به‌خصوص پنجشیر یک فضای صمیمیت و آسایش به میان آمده است که نظیر آن در گذشته نبود.»

زاخیلوال از مقامات بلندپایه حکومت پیشین خواست که «فریب بیگانگان» را نخورند و به کشور برگردند.

آقای زاخیلوال پیش از این در گفت‌وگو با افغانستان اینترنشنال گفته بود که فساد در حکومت طالبان بیشتر شده است. او همچنان حکومت طالبان را «نامشروع و غیرملی» توصیف کرده بود.

کرام الدین کریم، والی پنجشیر در حکومت پیشین، نیز حاکمیت طالبان را «نه ‌تنها فخر به مردم کشور بلکه به تمام حکومت های اسلامی» دانسته است.

او گفت که «در حمایت و استحکام پایه‌های نظام اسلامی[طالبان] از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.»

والی طالبان حضور این دو مقام بلندپایه پیشین افغانستان را «نشان‌دهنده تامین امنیت در کشور به خصوص پنجشیر» بیان کرد و گفت که «با هیچ کس دشمنی ندارند، گذشته گذشت.»

دادستانی کل افغانستان در ماه سرطان ۱۳۹۸ کرام‌الدین کرام و هفت نفر دیگر را در پروند آزار و اذیت جنسی دختران فوتبالیست مقصر شناخت و به دادگاه معرفی کرد. دادستانی افغانستان در آن زمان گفته بود که اتهاماتی چون تجاوز جنسی، آزار و اذیت جنسی، سوء‌استفاده از صلاحیت وظیفه‌ای و کتمان جرم بر آقای کرام و دیگر متهمان وارد شده است.

بعد از صدور این حکم آقای کرام به پنجشیر فرار کرد و آماده نشد در دادگاه پاسخ بگوید.

پیش از این برخی از مردم پنجشیر ادعا کرده‌اند که آقای کرام در ماه سنبله ۱۴۰۰ برای ورود طالبان به پنجشیر و شکست مقاومت دوم زمینه‌سازی کرده بود.

اکنون آقای کرام با والی طالبان در پنجشیر دیدار کرده و می‌گوید که بدون هیچ مشکل با خانواده و نزدیکانش در افغانستان زندگی می‌کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
مومبای: شهر کلان جهنم
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها