منابع محلی: محافظ والی طالبان در غور حین تجاوز جنسی بر یک زن کشته شد

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۳/۲۲

منابع محلی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند که «ملا حمیدی شمرغک»، محافظ والی طالبان در غور حین «تجاوز جنسی» بر یک زن کشته شده است.

به گفته منابع، این حادثه روز دوشنبه (۲۱ جوزا) در شهرک مهاجرین در شهر فیروزکوه رخ داده و زن نیز در این تیراندازی کشته شده است.

منابع می‌گویند ملا حمید شمرغک باشنده ولسوالی چهارسده غور و از نزدیکان ملا احمد شاه دین دوست، والی طالبان در غور و محافظ او بود.

براساس تصاویری که در اختیار افغانستان اینترنشنال قرار گرفته اجساد کشته شدگان خونین است. در این تصاویر دیده می‌شود که محافظ والی طالبان لباس شخصی به تن دارد.

منابع محلی گفتند این دو نفر از سوی شوهر این زن حوالی ساعت یک بعد از ظهر روز دوشنبه به ضرب گلوله کشته‌ شدند. آنها گفتند فرد مهاجم بازداشت شده است.

مقام‌های طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته‌اند.

پارسال نیز یک عضو طالبان به نام ملا قدوس در روستای «سربند صادسیاه» در شهر فیروزکوه، مرکز ولایت پس از آنکه در تلاش برای تجاوز جنسی بر یک زن با مقاومت مواجه شد، او را به ضرب گلوله کشت.

در ماه جوزای ۱۴۰۱ نیز منابع معتبر محلی به افغانستان اینترنشنال خبر دادند که رئیس سارنوالی طالبان در ولایت غور به اتهام تجاوز جنسی بر محافظش بازداشت شد. او بعد از بازداشت بدون برگزاری محکمه از زندان آزاد شد.

آن زمان منابع گفتند «طالبان عین‌الدین صمیم مهاجر را از ترس واکنش‌های مردم و بدنامی این گروه» آزاد کردند.

در جریان نزدیک به سال گذشته گزارش‌های متعدد از تجاوز افراد طالبان پخش شده است. با این وجود طالبان تاکنون هیچ یکی از افراد این گروه که متهم به تجاوز جنسی هستند را محاکمه نکرده است. این درحالی است که طالبان هرازگاهی شهروندان را در ولایت‌های مختلف به اتهام روابط جنسی در ملاءعام شلاق می‌زنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها