واشنگتن ایگزماینر: پاکستانی‌ها به بایدن می‌خندند و به تروریست‌ها پناه می‌دهند

۱۴۰۰/۹/۱

واشنگتن ایگزماینر، نشریه نزدیک به محافظه‌کاران امریکا در مقاله‌ای به رویکرد واشنگتن به پاکستان تاخته است. نویسنده مدعی است که سیاست مبارزه با تروریزم بایدن در افغانستان شکست خورده و برای از میان برداشتن داعش و دیگر گروه‌های تروریستی باید به پناهگاه‌های آنها در پاکستان حمله شود.

مایکل رابین، پژوهشگر اندیشکده با نفوذ امریکن انترپرایز و نویسنده مقاله می‌گوید که «مشکل تروریزم در افغانستان در مقایسه با واقعیت تروریزم در پاکستان بسیار کمرنگ است.» او حکومت بایدن را متهم می‌کند که فریب حرف‌های دیپلماتیک رهبران پاکستان را خورده و متوجه بازی دوگانه پاکستان و استفاده ابزاری آن از گروه‌های تروریستی، از جمله پناه دادن به رهبر القاعده، نشده است.

او می‌گوید: «شکست خفت‌بار امریکا در افغانستان مقامات پاکستانی، این حامیان تروریزم را [به بهره‌گیری ابزاری از گروه‌های شبه‌نظامی] تشویق کرده است.»

وقتی حکومت بایدن در ماه آگست اعلام کرد که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان امنیت امریکا را به خطر نمی‌اندازد، از نظر رابین، این سخن «دروغ» از آب در آمده است. به گفته او «داعش حالا در هر ولایت افغانستان حضور دارد.» همچنان، او این حرف زلمی خلیلزاد و دیگر مقامات امریکایی را که گویا از طالبان برای سرکوب داعش درافغانستان استفاده شود، «احمقانه» می‌داند.

پربیننده‌ترین‌ها