جشن آغاز سال ۲۰۲۲ در میانه نگرانی گسترده از شیوع نوع اومیکرون کرونا در جهان

۱۴۰۰/۱۰/۱۰

درحالی‌ که در بسیاری کشورهای حوزه شرق آسیا، نیوزلند و سیدنی جشن سال نو میلادی برگزار شد، در اروپا و امریکا گسترش نوع جدید کرونا جشن‌ سال نو و آتش‌بازی را محدود کرده است.

امسال در بسیاری‌های بزرگ اروپایی از جمله برلین خبری از شور و هیجان سال‌های پیشین نیست.

استرالیا و نیوزلند جشن سال نو را در سیدنی و آکلند با آتش بازی شروع کردند و در بانکوک، پایتخت تایلند نیز سال نو با آتش‌بازی آغاز شد.

اما در اروپا گسترش سویه اومیکرون مهمانی‌ها و آتش‌بازی‌ها در بسیاری از شهرهای اروپایی مانند لندن و پاریس را تا آستانه تعطیلی کشانده و در برخی شهرهای دیگر از جمله مادرید و ریو به حداقل رساند.

در برلین هیچ آتش‌بازی بزرگی در دروازه براندبورگ برگزار نمی‌شود در دیگر شهرهای اروپای مرکزی نیز خبری از شور و هیجان سال‌های پیش نیست.

در دبی برج خلیفه بزرگترین سازه جهان با ارتفاع ۸۲۸ متر دوباره برای نورافشانی و آتش‌بازی خود را آماده کرده است. دبی با شروع سال ۲۰۲۲ نمایش پرشوری از نور و لیزرپراکنی ارائه می‌کند.

در مسکو پایتخت روسیه محدودیت‌های اجتماعی باوجود تکمیل نشدن واکسیناسیون سفت و سخت نیست و میدان سرخ در شب سال نو، محل برگزاری یک آتش‌بازی بزرگ است.

نیویورک هم جشن خداحافظی با سال سخت ۲۰۲۱ را در میدان تایمز با حضور دوباره مردم برگزار می‌کند، به شرط آن که همه در برابر ویروس کرونا واکسینه شده باشند.