آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل برای ارائه درخواست فوری صلح در اوکراین، به دیدار ولادیمیر پوتین می‌رود.دیمیتری ‌پسکوف، سخنگوی کرملین تایید کرده که گوترش قرار است روز سه‌شنبه با سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کند و‌ ولادیمیر پوتین نیز میزبان دبیرکل سازمان ملل خواهد بود.

اری کانکو، سخنگوی سازمان ملل متحد نیز گفته است که مذاکرات درباره سفری مشابه به اوکراین نیز در حال انجام است. خانم کانکو گفته است که گوترش امیدوار است درباره آن‌چه می‌توان برای برقراری صلح فوری در اوکراین انجام داد، صحبت کند.

به گفته‌ سخنگوی سازمان ملل، هدف آقای گوترش بحث در مورد «گام‌هایی است که می‌توان در حال حاضر برای خاموش کردن شلیک اسلحه‌ها انجام داد». علاوه بر این گوترش می‌خواهد درباره کمک به افرادی که نیاز دارند به جای امنی منتقل شوند، گفتگو خواهد کرد.

آقای گوترش روز سه‌شنبه از رئیس جمهور روسیه و‌ اوکراین خواست تا با آن‌ها در پایتخت کشورهایشان دیدار کند. اوکراین به سرعت از این ایده استقبال کرد در حالی که تا قبل از روز جمعه هنوز مشخص نبود روسیه آن را می‌پذیرد یا خیر.

مسکو و کی‌یف در حالی قرار است تا دبیر کل سازمان ملل را میزبانی کنند که آقای گوترش از طرفین درگیری خواسته بود تا «آتش‌بس بشردوستانه» چهار روزه را در درگیری‌های منتهی به روز یک‌شنبه لحاظ کنند.

در این روز مسیحیان ارتدکس عید پاک را جشن می‌گیرند.