نماینده خامنه‌ای: وضعیت افغانستان را ببینید، زندگی در ایران فرصتی مغتنم است

۱۴۰۱/۲/۱۲

محمد سعیدی، نماینده خامنه‌ای در قم در دیدار با جمعی از لشکر فاطمیون گفت «وقتی می‌بینیم خاک کشور برادر و دوست ما افغانستان در گذشته شاهد ظلم طمعکاران غربی و شرقی بوده و همچنان طمع دشمنان از آن قطع نشده، باید حضور در کشور امن ایران را قدر بدانیم و از فرصت‌های موجود استفاده کنیم.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ایران، این دیدار در "سالن امام خامنه‌ای" حرم حضرت معصومه در قم انجام شده است.

لشکر فاطمیون یک نیروی شبه نظامی وابسته به سپاه قدس ایران و متشکل از شیعیان افغانستان است. ایران می‌گوید این لشکر متشکل از «داوطلبان» شیعیان افغانستان است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن‌ها را برای اعزام به سوریه و جنگیدن در کنار نیروهای بشار اسد علیه مخالفانش بسیج کرده‌ بود.

نماینده خامنه‌ای در این دیدار گفته است «امیدواریم ظلم‌ها از مردم افغانستان برداشته شود و مرزها امن و امان شود و مردمی که برای عبادت خدا در مساجد حضور پیدا می‌کنند، از شر افرادی که با حرکت‌های انتحاری و احمقانه خود را به درک می‌فرستند و نمازگزاران را به شهادت می‌رسانند نجات پیدا کنند.»

اشاره او به حملات تروریستی است که در هفته‌های اخیر در مزار شریف، قندوز و کابل رخ داد، حملاتی که داعش مسئولیت آن‌ها را بر عهده گرفت.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران در واکنش به این حملات، آمریکا را متهم کرده که با بهره‌گیری از داعش به دنبال ایجاد ناامنی در افغانستان است.

آقای قالیباف طالبان را هم در تامین امنیت افغانستان ناتوان دانسته است.